Çözüldü VPS Sunucu Hakkında

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

RawShed

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Beyler ben evimden uzak yaşıyorum haliyle internet bana ait değil şimdi vps sunucu alırsam portu yine kendi internetimden mi açmam lazım yoksa vps üzerinden filan açılıyor mu

Çözüm
@RawShed hocam sizin yapmanız gereken sağlam, güvenilir ve en önemlisi sunucusunun arkasında duran bir firma bulmanız ve ister aylık, ister de yıllık olarak ödeme yapacaksınız. Ödemelerinizi yaptığınız sürece sanal bir bilgisayar satın almış olarak düşünebilirsiniz. Aklınıza takılan soru veyahut sorun var ise sorabilirsiniz.
Vps almak derken. Herhangi bir bilişimden makina kıramayı kast ediyorsunuz dimi?
Bu durumda sizin bir şey yapmanıza gerek yok. Çünkü firmaların kendi makinalarını tuttuğu datecenter denilen yerler var. Elektrik, internet gibi hizmetleri karşılıyor.

Bu konu hakkında hosting yetkilileri size daha detaylı bilgi verebilir..

@Kntybrn

Vps almak derken. Herhangi bir bilişimden makina kıramayı kast ediyorsunuz dimi?
Bu durumda sizin bir şey yapmanıza gerek yok. Çünkü firmaların kendi makinalarını tuttuğu datecenter denilen yerler var. Elektrik, internet gibi hizmetleri karşılıyor.

Bu konu hakkında hosting yetkilileri size daha detaylı bilgi verebilir..

@Kntybrn
Aynen bir bilişimden vps kiralamayı diyorum hani youtubede videolar var kafam karıştı evdeki pc ile kuruyorlar ya kendi netlerinden port açıyorlardı benim vps yi alınca bunları yapmama gerek yok dimi?

@RawShed hocam sizin yapmanız gereken sağlam, güvenilir ve en önemlisi sunucusunun arkasında duran bir firma bulmanız ve ister aylık, ister de yıllık olarak ödeme yapacaksınız. Ödemelerinizi yaptığınız sürece sanal bir bilgisayar satın almış olarak düşünebilirsiniz. Aklınıza takılan soru veyahut sorun var ise sorabilirsiniz.

Çözüm
Aynen bir bilişimden vps kiralamayı diyorum hani youtubede videolar var kafam karıştı evdeki pc ile kuruyorlar ya kendi netlerinden port açıyorlardı benim vps yi alınca bunları yapmama gerek yok dimi?
Genelde bu tip şeyleri geliştiriciler kullanıyor. Türkiye'nin internet alt yapısı kötü olduğu için kaynak kodu üzerinde çalışanlar kendi pclerine sanal sunucu kuruyorlar ki bende öyle yapıyorum.
Bir yandan da sadece ufak bir grup arkadaş eğlencesine açmak isteyenlerde bu yöntemi kullanıyorlar.
Lakin siz daha büyük bir proje düşünüyorsanız vps, deticed vs. artık ihtiyacınız neyse almanız lazım.

Size tavsiyem paranızı harcamadan önce localde her şeyi kurcalayıp öğrenirim ondan sonra sunucu alırım. Böylesi sizin için daha iyi olacaktır. ;)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri