Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
İnsanoğlu'nun aklına gelir böyle düşünceler acaba gördüğümüz yıldızlarda, gezegenlerde bizden başka zeki yaşam formu var mı? Bakın canlı demiyorum. Ama canlı var. Bu kesin hatta.

Uzayda zeki yaşam türü olduğuna inanıyor musunuz?
Kesinlikle evet. :) Milyonlarca gezegen, yıldız, yıldız kümeleri, galaksiler ve galaksi kümeleri var. Hatta bana kalırsa bir sürü yaşam formu teknolojisi bizimkinden ileride yada geride olan. Sektörlerde gezegen için savaşan, eğitim gören, uzayı araştıran. Evet arkadaşlar ben olduğuna inanıyorum hemde çok fazla. Neden göremiyoruz peki. Bize en yakın yıldız 40 ışık yılı uzakta (Işığın 1 yılda gittiği mesafe, "300000 x 60 x 60 x 24 x 365 km'ye eşittir." Bu yolu 365,25 gün ya da 31.557.600 saniyede tamamlar. Düşünün artık neden birbirimizi göremediğimizi. :)

Bu koca evrende yalnız mıyız?
Bu evrende yalnız olduğumuzu düşünmek çok korkunç dimi. Ama hayla bilim insanları uzayda zeki yaşam formu bulamadı. Ümitleri kesmemek gerek. :)

Bizede düşen şey bu konuyu tartışmak. Kavga etmeden, gürültü patırtı çıkarmadan, bağırmadan (Tüm harflerin büyük yazılması), empati kurarak, saygı ve sevgi içerisinde tartışalım.

Son düzenleme:
Bende olduğuna inanıyorum. Bakalım başka düşünen var mı?

Geri