Yardım skill yenileme süresi hakkında

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

uqursen

Üye
Üye
merhabalar arkadaşlar fileesimde skill yenileme süreleri bazı karakterlerde 2 sn felan yani arka arkaya skill basabiliyorlar lycanda var sv de offfical skill yenileme süresi ayarlamak istiyorum yardımcı olurmusunuz..

skill_proto

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Edit eşya filan takıyor musun karakterine? Yada gm stat questi. Bunlar etkili olabilir.

Daha önce skillerin süreleriyle ilgili bir düzenleme yapmadım fakat locale_tr'de skillerle ilgili dosyalar vardı. Onlara bir bakın isterseniz.

Birde mysqlda skill_proto var. skilldesc client için. Veritabanındaki server için. Protolar gibi bir şey. Fakat skillerle ilgili pek bilgim yok. Sadece bir kaç şey biliyorum. Süresi nerede bulunduğuna bakmadım. Daha önce böyle bir şeyi düzenleme gereği hissetmemiştim. Bilen arkadaşlar konuya destek verirse sevinirim. :)

Yanlışım olursa affola. İşlemleri yapmadan önce mutlaka yedeğini alın ve vereceğim skill süreleri kendi kullandığım filesten verilmiştir.

navicat > skill_proto szCooldownPoly (skill yükleme süresi)

pack içinden > root.eix/epk > 936skilltable.txt

pack içinden > locale_tr.eix/epk > skilltable.txt

Vnum-Skill isimleri;
Kod:
1 Üç Yönlü
2 Kılıç Çevirme
3  Öfke
4 Hava Kılıcı
5 HamLe
16 Ruh Vuruşu
17 Güçlü Vuruş
18 Şiddetli Vuruş
19 Güçlü Beden
20 Kılıç Darbesi
31 Suikast
32 Hızlı Saldırı
33 Bıçak Çevirme
34 Kamuflaj
35 Zehirli Bulut
46 Tekrarlanan Atış
47 Ok Yağmuru
48 Ateşli Ok
49 Hafif Adım
50 Zehirli Ok
61 Parmak Darbesi
62 Ejderha Dönüşü
63 Büyülü Keskinlik
64 Dehşet
65 Büyülü Zırh
66 Büyü Çözme
76 Karanlık Vuruş
77 Ateş Vuruş
78 Ateş Hayaleti
79 Karanlık Koruma
80 Hayalet Vuruş
81 Karanlık Küre
91 Uçan Tılsın
92 Ejderha Atışı
93 Kutsama
94 Ejderha Kükremesi
95 Yansıtma
96 Ejderha Yardımı
106 Şimşek Atma
107 Şimşek Çağırma
108 Şimşek Pençesi
109 İyileştirme
110 Hız
111 Yüksek Saldırı

!!! skill_proto.txt orjinal halidir. Sadece dwVnum ve szCooldownPoly içerir. İsterseniz farklı fileslerden de deneyebilirsiniz bende kurulu olduğu için uğraşmamanız adına veriyorum. Lycan Konusuna hiç bulaşmadım o konu hakkında bilgim yok malesef ama bulunabilir dosyaları.Saygılar... :)

Dosya Eklentileri

• skill_proto.txt
    856 byte · Gösterim: 450
Son düzenleme:
Yanlışım olursa affola. İşlemleri yapmadan önce mutlaka yedeğini alın ve vereceğim skill süreleri kendi kullandığım filesten verilmiştir.

navicat > szCooldownPoly (skill yükleme süresi)

pack > root.eix/epk > 936skilltable

pack > locale_tr.eix/epk > skilltable

Vnum-Skill isimleri;
Kod:
1 Üç Yönlü
2 Kılıç Çevirme
3  Öfke
4 Hava Kılıcı
5 HamLe
16 Ruh Vuruşu
17 Güçlü Vuruş
18 Şiddetli Vuruş
19 Güçlü Beden
20 Kılıç Darbesi
31 Suikast
32 Hızlı Saldırı
33 Bıçak Çevirme
34 Kamuflaj
35 Zehirli Bulut
46 Tekrarlanan Atış
47 Ok Yağmuru
48 Ateşli Ok
49 Hafif Adım
50 Zehirli Ok
61 Parmak Darbesi
62 Ejderha Dönüşü
63 Büyülü Keskinlik
64 Dehşet
65 Büyülü Zırh
66 Büyü Çözme
76 Karanlık Vuruş
77 Ateş Vuruş
78 Ateş Hayaleti
79 Karanlık Koruma
80 Hayalet Vuruş
81 Karanlık Küre
91 Uçan Tılsın
92 Ejderha Atışı
93 Kutsama
94 Ejderha Kükremesi
95 Yansıtma
96 Ejderha Yardımı
106 Şimşek Atma
107 Şimşek Çağırma
108 Şimşek Pençesi
109 İyileştirme
110 Hız
111 Yüksek Saldırı

!!! skill_proto.txt orjinal halidir. Sadece dwVnum ve szCooldownPoly içerir. İsterseniz farklı fileslerden de deneyebilirsiniz bende kurulu olduğu için uğraşmamanız adına veriyorum. Lycan Konusuna hiç bulaşmadım o konu hakkında bilgim yok malesef ama bulunabilir dosyaları.Saygılar... :)
Sizde lycan olmadığı için bu bende çalışmaz hocam yinede teşekkürler.

Aslında aynı. Sürenin nereden ayarlanacağını belirtmiş. Orijinal Metin2'den yola çıkarak süresini ayarlayabilirsiniz. Kraizy.tgz dosyasında wolfman srcleri mevcut. Ona baktınız mı?

Aslında aynı. Sürenin nereden ayarlanacağını belirtmiş. Orijinal Metin2'den yola çıkarak süresini ayarlayabilirsiniz. Kraizy.tgz dosyasında wolfman srcleri mevcut. Ona baktınız mı?
Arkadaş armut piş ağzıma düş istiyor heralde belitmişim okumaya dahi tenezzül etmemiş sağolsun insanı yardımseverlikten soğutuyorlar.

Arkadaş armut piş ağzıma düş istiyor heralde belitmişim okumaya dahi tenezzül etmemiş sağolsun insanı yardımseverlikten soğutuyorlar.
dostum biraz ukalalık etmişsin ama yaşına veriyorum bilgim olsa zaten seni beklemem yada başkasını deneme yanılma yöntemiyle ekleyip çıkartıyorum fileslardan söküyorum atıyorum deniyorum yardım etmek istemiyorsan yazmayabilirsin kardeşim.

Bence sizde bir yanlış var. Ben kimseye yaranmak kendimi ön plana çıkarmak için uğraşmam yalakalık veya ukalalık edecek yaşta biride değilimdir. Yardım etmek istemiyorsan demişsin sana nokta atışı yerlerini belirtmişim teşekkür edeceğin yerde hadi buda kalsın. Lycan bulabilir misin diye ricada bulunsaydın ben onuda sunardım sana emin olabilirsin beni az çok tanıyan tanır senin yaptığın emeğe saygısızlık ben kod bloğu vermedim uyumlu olup olmaması için siz skill yükleme süresi demişsiniz bende ona göre .txt çektim sql'den. Sırf siz uğraşmayın diye.

burada zaten teşekkür etmişim size.

ben kod bloğu vermedim uyumlu olup olmaması için siz skill yükleme süresi demişsiniz bende ona göre .txt çektim sql'den. Sırf sizuğraşmayın diye böyle bişey yaptığınıda anlamadım zaten anlasam bu kadar keşke

Neyse hocam canınız sağolsun. Lycan skillerini çözüp detaylı konuyu tamamlayacağım birazdan. Anlıyorum sizi zamanında bana da çok anlamsız geliyordu bu işler şuan severek yapıyorum amacım tamamen bilmeyenlere yardımcı olmak. Kızdığım veya kızacağım tek nokta emek onun dışında hiç sorun değil.

Lycan skilleri 153 lerdeki değerler olduğunu düşünüyorum ama emin olamadım deneyemediğim için.

navicat > skill_proto szCooldownPoly (skill yükleme süresi)

pack içinden > root.eix/epk > 936skilltable.txt

pack içinden > locale_tr.eix/epk > skilltable.txt

Vnum-Skill isimleri;
Kod:
1 Üç Yönlü
2 Kılıç Çevirme
3  Öfke
4 Hava Kılıcı
5 HamLe
16 Ruh Vuruşu
17 Güçlü Vuruş
18 Şiddetli Vuruş
19 Güçlü Beden
20 Kılıç Darbesi
31 Suikast
32 Hızlı Saldırı
33 Bıçak Çevirme
34 Kamuflaj
35 Zehirli Bulut
46 Tekrarlanan Atış
47 Ok Yağmuru
48 Ateşli Ok
49 Hafif Adım
50 Zehirli Ok
61 Parmak Darbesi
62 Ejderha Dönüşü
63 Büyülü Keskinlik
64 Dehşet
65 Büyülü Zırh
66 Büyü Çözme
76 Karanlık Vuruş
77 Ateş Vuruş
78 Ateş Hayaleti
79 Karanlık Koruma
80 Hayalet Vuruş
81 Karanlık Küre
91 Uçan Tılsın
92 Ejderha Atışı
93 Kutsama
94 Ejderha Kükremesi
95 Yansıtma
96 Ejderha Yardımı
106 Şimşek Atma
107 Şimşek Çağırma
108 Şimşek Pençesi
109 İyileştirme
110 Hız
111 Yüksek Saldırı

Bu konuyu takip ederek öncelikle pack dosyalarınızı eternexus ile çıkarın. söylemiş olduğum .txt belgelerini vereceğim orjinal tr dosyalarıyla değiştirin. Sırayla yaparsanız hiçbir sıkıntı olmayacaktır. Ekledikten sonra packleri tekrar paketleyin. Navicatı açıp player sekmesinden skill_protoyu silin verdiğim skill_protoyu boşluğa sürükleyin ve reboot atın. Olmazsa tekrar bakalım.

Dosya Eklentileri

• skill.rar
    9,5 KB · Gösterim: 76
Arkadaşlar biraz sağduyu. Bu forumda barışı korumaya çalışanlardan birisi olarak çok yoruluyorum. :confused:
İnsanlara sitem etmeden önce benim örnekte yaptığım gibi davranabilirsiniz. :) Barışı korumak için çok iyi oluyor. :cool:

Yok hocam sigara alkol hiçbir kötü alışkanlığım yok. Fatura bana kesildi heralde canınız sağolsun. Ama benim kızdığım nokta fark ettiyseniz ayni yazdiklarimi biraz daha açarak yazdim çünkü anlatımı ancak bu kadar olur. Emek verilen birşeye böyle tavır sergilenirse cevabım her zaman sert olur çünkü değerli zamanlarımızı ayırıyoruz.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri