Öneri Server Files yaparak server açmak istiyorum.

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

keycheck31

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
merhaba arkadaşlar tek başıma (tasarım konusu için arkadaşım var) server files yapıp server açabilir miyim. Sıfırdan yapmaktansa bir çok fixi olan Razuning v5 filesini kullanmayı düşünüyorum. Gördüğüm kadarı ile piyasadaki sorunsuz yani bir çok fixi atılmış gerekli eklentileri kurulmuş server files sanırım o metin2 hakkında çok bir bilgim yok ama metin2 için çeşitli hileler pointerlar ile uğraşmışlığım var 2012 den bu yana. kendm yazılımcıyım c# php sql css js gibi bir çok dili biliyorum (%100 değil tabiki) c++ ve c 94(94 yılındaki c printf falan yok o zamanlar byte saydırarak ekrana yazı yazdırıyorsuın) geçmişim çok az var fonksiyon cart curt neyin ne olduğu hakkında fikir sahibiyim. Ben inanıyorum ki çala çırpa editleyerek bir çok sorunu çözebilirim ama burda asıl sorun nereden başlayacağım bunu bilmiyorum server files i kurduktan sonra hangi açıklara bakmalıyım neleri fixlemeliyim, neleri fixleyeceğimi nerden anlayacağım :) bunları bilmiyorum. clienti vmprotect ile nasıl şifreleyeceğim yani kısaca şuan da piyasa da bulunan serverlar gibi bir server açabilir miyim arkadaşlar onu merak ediyorum tabi ki bi filesi al kur sonra server aç yapmayacağım işin inceliklerini öğreneceğim sistemler ekleyip çıkartacağım iyileştirme denemelerim olacak piyasadaki server filesları yakalamak sizce benim açımdan çok mu zor olur

C++ c# ve php diline benzer bu konuda biraz öndesiniz. Ancak Metin2 yapısı biraz karışıktır birkaç ay pes etmeden öğrenmeye çalışırsanız yapabilirsiniz. Ben de yazılıma ilk php ile başlamıştım. Daha sonra c# ve c++ dillerine merak salarak başladım. Ben de razuning altyapısını kullanıyorum öneririm. Son olarak önemli bir uyarım sürekli yedek alarak çalışın çünkü bu süreçte filesi bozma ihtimalin hayli yüksek.

Son düzenleme:
Merhaba, evet tek başına da bu işi yapabilirsin ancak zaman alabilir. Çünkü yapılmak istenen şeylere göre geliştirme süreci de o kadar uzayıp-kısalabiliyor. Fixlemen gereken şeyleri ise 2 şekilde kontrol edebilirsin.
1.Yol yerli ve yabancı forumlarda paylaşılan fixlere göz atman ve öncesinde test etmen. Eğer sende de o sorun varsa fixi uygularsın.
2.Yol ise oyunun her şeyini didik didik etmek. (en basit örnekle düğün itemleriyle bineklere binme olayı) gibi durumları aklına geldikçe deneyip fark ettiğin seyleri fixlersin. Bu senin biraz hayal gücüne kalmış. Ayrıca sadece oyun içi durumları değil, eklenilen sistemleri de çok iyi testlere sokman ve varsa onların da sorunlarını fixlemen gerekir.

Geri