Çözüldü Python Soru

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

uqursen

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
0Ebn0Z.jpg
Metin2 Taskbar.jpg

okla göstertidiğim yerleri kaldırmak istiyorum acaba python bilgisi olan varmıdır yardımcı olabilecek.

Çözüm
Teamla beraber kodlara baktık. Sistemi kaldırdık. Eğer yapamayan arkadaşlar olursa ekstra olarak şunları da yapsın;
Python:
__MakeTeleportWindow()
Python:
wndTeleport

interfacemodule.py'de ise şu değişkeni arayıp teker teker silerseniz sistem kalkmış olur.
Python:
wndTeleport

Ek olarak eğer taskbar.py (uiscript) dosyası locale_tr'den çekiyorsa oradan da şunu kaldırın;
Python:
{
            "name" : "VectorsTeleportButton",
            "type" : "button",

"x" : SCREEN_WIDTH - (42+(34+100+37)),
            "y" : 2 + Y_ADD_POSITION,

"tooltip_text" : "Harita",

"default_image" : "d:/ymir work/clasic/taskbar/Teleport_Button_01.tga",
            "over_image" : "d:/ymir...
0Ebn0Z.jpg

okla göstertidiğim yerleri kaldırmak istiyorum acaba phyton bilgisi olan varmıdır yardımcı olabilecek.
Benden sana tavsiye eğer o eklenen sistemlerin adlarını biliyor isen,
Notepad++ Programını bilgisayarına kur. Ardından ise root'a gel başlangıç py'sinden tut sonuncu py' ye kadar seç sonra " notepad++ ile aç " de . Dedikten sonra o eklenmiş olan sistemlerin kodlarını arat . Sonrasında ise o kodları ya sil yada başına gel bundan koy " # " ondan sonra oyuna girmeyi dene

Benden sana tavsiye eğer o eklenen sistemlerin adlarını biliyor isen,
Notepad++ Programını bilgisayarına kur. Ardından ise root'a gel başlangıç py'sinden tut sonuncu py' ye kadar seç sonra " notepad++ ile aç " de . Dedikten sonra o eklenmiş olan sistemlerin kodlarını arat . Sonrasında ise o kodları ya sil yada başına gel bundan koy " # " ondan sonra oyuna girmeyi dene

bunu bilmeyen yoktur heralde deneme yanılma ile 3 4 saat sürer bu kod yerlerini bilen vardır nokta atışı olsun diye konu açmıştım tşk

Eğer önemli bir şey yoksa uitaskbar, game.py dosyanızı atın bi bakayım sonra konudan size hangi kodları kaldıracağınızo söylerim. Kodları görmeden bir şey diyemeyiz. Fakat uitaskbar'a eklenmiş. Kaldırabilirsin kolayca.

Tamamdır dosyaları attığın için teşekkürler adım adım şunları uygula;
ilk önce uitaskbar.py dosyasından kaldıracağın şeyleri anlatacağım.

Arat;
Python:
class TaskBar(ui.ScriptWindow):
Bunun içinde yer alan şunu sil.
Python:
BUTTON_VECTORS = 6

Arat ve sil;
Python:
toggleButtonDict[TaskBar.BUTTON_VECTORS]=self.GetChild("VectorsTeleportButton")

Bu arada game dosyasında bunla ilgili bir şey bulamadım. Ekstra olarak interfacemodule.py dosyasını istemeyi unutmuşum fakat ondan da kaldırman gereken şeyler var.
interfacemodule.py gir ve şunu arat;
Python:
def __MakeTaskBar(self):
şuna benzer bi kod olacak bir kaç satır aşağıda bunu sil
Python:
self.wndTaskBar.SetToggleButtonEvent(uiTaskBar.TaskBar.BUTTON_VECTORS, ui.__mem_func_

__mem_func__ parantez içinde fonksiyon ismi yazar. Onuda aynı dosyada arat sil.

Ek olarak;
Arayüzü uiscriptten yapmış. uiscript/taskbarwindow.py dosyasından "VectorsTeleportButton" şunu kaldırırsan o buton kaybolur.

Çalışıp çalışmayacağını test etmedim bu arada. Siz uyguladıktan sonra bildirirseniz sevinirim.
Birde sanırsam sistem vectors'un sistemi. Eğer forumlarda bu sistemi bulabilirseniz ekleme rehberini tersine çevirerek adım adım silebilirsiniz.
Bunu yaparken bazı şeyleri ezberleyin bence çünkü ileride kendi sistemlerinizi yazdığınız zaman hangi kodun nerede kullanıldığını öğrenmiş olursunuz. :)

Son düzenleme:
Tamamdır dosyaları attığın için teşekkürler adım adım şunları uygula;
ilk önce uitaskbar.py dosyasından kaldıracağın şeyleri anlatacağım.

Arat;
Python:
class TaskBar(ui.ScriptWindow):
Bunun içinde yer alan şunu sil.
Python:
BUTTON_VECTORS = 6

Arat ve sil;
Python:
toggleButtonDict[TaskBar.BUTTON_VECTORS]=self.GetChild("VectorsTeleportButton")

Bu arada game dosyasında bunla ilgili bir şey bulamadım. Ekstra olarak interfacemodule.py dosyasını istemeyi unutmuşum fakat ondan da kaldırman gereken şeyler var.
interfacemodule.py gir ve şunu arat;
Python:
def __MakeTaskBar(self):
şuna benzer bi kod olacak bir kaç satır aşağıda bunu sil
Python:
self.wndTaskBar.SetToggleButtonEvent(uiTaskBar.TaskBar.BUTTON_VECTORS, ui.__mem_func_

__mem_func__ parantez içinde fonksiyon ismi yazar. Onuda aynı dosyada arat sil.

Ek olarak;
Arayüzü uiscriptten yapmış. uiscript/taskbarwindow.py dosyasından "VectorsTeleportButton" şunu kaldırırsan o buton kaybolur.

Çalışıp çalışmayacağını test etmedim bu arada. Siz uyguladıktan sonra bildirirseniz sevinirim.
Birde sanırsam sistem vectors'un sistemi. Eğer forumlarda bu sistemi bulabilirseniz ekleme rehberini tersine çevirerek adım adım silebilirsiniz.
Bunu yaparken bazı şeyleri ezberleyin bence çünkü ileride kendi sistemlerinizi yazdığınız zaman hangi kodun nerede kullanıldığını öğrenmiş olursunuz. :)

ne yazıkki o kadar kolay olmadı hocam hala arıyorum kaldıramadım ya nasıl eklemişse artık ya

ne yazıkki o kadar kolay olmadı hocam hala arıyorum kaldıramadım ya nasıl eklemişse artık ya

Uiscripti unutmayın. :) Yapamazsanız teamla gelip kaldırırım. Syserr.txt atabilirsiniz. Python hatalarını gösterir orada. Bi onuda atın.

Teamla beraber kodlara baktık. Sistemi kaldırdık. Eğer yapamayan arkadaşlar olursa ekstra olarak şunları da yapsın;
Python:
__MakeTeleportWindow()
Python:
wndTeleport

interfacemodule.py'de ise şu değişkeni arayıp teker teker silerseniz sistem kalkmış olur.
Python:
wndTeleport

Ek olarak eğer taskbar.py (uiscript) dosyası locale_tr'den çekiyorsa oradan da şunu kaldırın;
Python:
{

"over_image" : "d:/ymir work/clasic/taskbar/Teleport_Button_02.tga",
            "down_image" : "d:/ymir work/clasic/taskbar/Teleport_Button_03.tga",
        },

Çözüm
Python:
__MakeTeleportWindow()
Python:
wndTeleport

Python:
wndTeleport

Python:
{

"over_image" : "d:/ymir work/clasic/taskbar/Teleport_Button_02.tga",
            "down_image" : "d:/ymir work/clasic/taskbar/Teleport_Button_03.tga",
        },

hocamın ellerine sağlık başarılı bir takip ve yönetici çözülmüştür.
0111_190345.jpg

Ekstra olarak simya yer alıyordu sanırsam onu kaldırdıktan sonra resim attınız. :) Gene de konuyu başka okuyan varsa bizi kandırıyorlar diye düşünen olursa diye şöyle ekstra olarak bir kanıt daha ben atayım.

Umarım sizin içinde bir sorun olmaz. :) Belli başlı yerleri sansürledim.
kanıt.jpg

Evet sansür iyi olmuş sonradan oyun içi sıkıntı oluyor ileri görüşünüz için teşekkürler. :)
Türkiye'de büyük başarılar yapmış pvp serverin sahipleri bile yabancı forumlarda yardım konusu açıyor. Bu utanılacak bir durum değil. :) Github gibi sitelerde bile her içeriğin tartışma kısmı oluyor insanlar orada birbirine yardım ediyor. Gene de ben sıkıntı çıkmasın diye server ismini ve sizin isminizi sansürledim. :)
Yeri geliyor bende çözemediğim sorunları yabancı forumlarda dile getiriyorum.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri