Yardım [Python] Oyuncu isminin kayıtlı olup olmadığını sorgulama hk.

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Kaiser

⋞ 〈 ☪ 〉 ⋟
Site yetkilisi
Admin
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, başlıkta gördüğünüz gibi python da girilen ismin oyunda kayıtlı olup olmadığını(çevrimiçi olup olmaması değil) sorgulatıp, sonuca göre hata verdirmek istiyorum. Src de bunu hallettim ancak python tarafında tıkandım maalesef.

Aşağıdaki kod bloğunde belirlediğim yeri if kalıbıyla ayırıp, oyuncu isminin sorgulanmasına göre işlemi yaptırmak veya hata verdirmek istiyorum.
Şu an ki hali ile oyuncu ismi kayıtlı olmasa bile, "Mesaj gönderildi" bilgisi düşüyor.

Python:
if text[0]=="#" and len(text)>1:
                        if self.targetName==player.GetName():
                            chat.AppendChat(chat.CHAT_TYPE_INFO, "Kendine mesaj gonderemezsin.")
                            return

text = text.replace("#", "", 1)
                        text = text.replace(" ", "$")

net.SendOfflineMessagePacket(self.targetName, text)

text = text.replace("$", " ") # restore replace spaces

chat.AppendWhisper(chat.WHISPER_TYPE_CHAT, self.targetName, player.GetName() + " : #" + text)

#BURAYA BAHSETTİĞİM SORGUYU EKLEMEM GEREKİYOR

chat.AppendWhisper(chat.WHISPER_TYPE_CHAT, self.targetName, "|cff00FF7F|H|hMesajiniz '%s' adli kisiye gonderildi: %s " % (self.targetName, text))
                        self.chatLine.SetText("")
                        return

Karakter yaratma ekranındaki yerden baz alabilirsin. Bu ismi zaten başka bir oyuncu kullanıyor kısmını

Geri