Pelerin Efekt [Python] | MMO Tutkunları
  1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Duyuruyu Kapat
  3. Merhaba Ziyaretçi, Usta üye alımında bazı maddeler değişti. Sizde güncel halini okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,
Sitemize gelen kullanıcıların güvenliğini göz önünde bulundurarak Yönetim ekibi ile aldığımız ortak karar sonucu zararlı link kısaltma servislerini yasakladık. Detaylar: tıklayın.
Duyuruyu Kapat
Merhaba Ziyaretçi,
Yönetim tüzüğümüz yayınlanmıştır. Sizde okumak için tıklayınız.
Konuya gidip görüş bildirmek için tıklayınız.

Pelerin Efekt [Python]

'C++ / C# / Python' forumunda LDrago tarafından 19 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. LDrago

LDrago The Dragon's Excalibur Üye

169
    137
    726
    17 Eylül 2015
    Erkek
    Öğrenci
    İST
    Adınız ve Soyadınız:
    Eren CAN
    Ruh Haliniz:
    Cok Asik
    Takımınız:
    Besiktas
    root/playersettingmodule.py aç

arat:

Kod (Text):
    1. EmoticonStr = "d:/ymir work/effect/etc/emoticon/"
    altına ekle:

Kod (Text):
    1. Pelerin = "d:/ymir work/effect/affect/"
    arat:

Kod (Text):
    1.     chrmgr.RegisterEffect(chrmgr.EFFECT_EMOTICON+11, "", EmoticonStr+"fish.mse")
    2.    net.RegisterEmoticonString("(fish)")
    altına ekle:
    Kod (Text):
    1. chrmgr.RegisterEffect(chrmgr.EFFECT_EMOTICON+14, "", Pelerin+"kanekipelerineffect.mse")
    2.     net.RegisterEmoticonString("(pelerin)")
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

root/uiinventory.py aç

arat:
    Kod (Text):
    1. def __UseItem(self, slotIndex):
    2.         ItemVNum = player.GetItemIndex(slotIndex)
    3.         item.SelectItem(ItemVNum)
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

altına ekle:
    Kod (Text):
    1.         if 70038 == ItemVNum:
    2.             net.SendChatPacket("(pelerin)")
    3.             snd.PlaySound('sound/ui/drop.wav')
    4.  

Son olarak rardaki dosyaları packın içine atıp Index e bunu ekleyin.

Kod (Text):
    1. metin2_aggregate_effect
    Uyarı:Fazla Paket gönderince atmalar olabilir.

Ekli dosyalar:

• efekt.rar
      Dosya Boyutu:
      52,2 KB
      Gösterim:
      41
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Kasım 2016
  2. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

4.396
    878
    1.961
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Adınız ve Soyadınız:
    Eray Öksüz
    Ruh Haliniz:
    Ruhsuz
    Pelerin derken hocam, oyunda pelerin mi vardı?

3. LDrago

LDrago The Dragon's Excalibur Üye

169
    137
    726
    17 Eylül 2015
    Erkek
    Öğrenci
    İST
    Adınız ve Soyadınız:
    Eren CAN
    Ruh Haliniz:
    Cok Asik
    Takımınız:
    Besiktas
    Cesaret Pelerini

Whistle bunu beğendi.
  4. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

4.396
    878
    1.961
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Adınız ve Soyadınız:
    Eray Öksüz
    Ruh Haliniz:
    Ruhsuz
    Tamam hatırladım şimdi. :) Benim kafam Allods'ta gitti nedense :D Bende düşünüyorum oyuna pelerin itemi eklendi de sonradan böyle bir özellik mi geldi diye düşündüm.

LDrago bunu beğendi.
  5. RID8R

RID8R Üye Üye

2
    0
    8
    26 Nisan 2018
    Erkek
    Iasi
    Adınız ve Soyadınız:
    Alex Constantin
    Ruh Haliniz:
    Aptal
    Takımınız:
    Diger takımlar
    Pelerinlerinize birden çok kez dokunursanız sizi müşteri dışına çıkarır

6. Whistle

4.396
    878
    1.961
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Adınız ve Soyadınız:
    Eray Öksüz
    Ruh Haliniz:
    Ruhsuz
    Hi Alex, welcome to MMO Tutkunları. :)
    Will you share the syserr.txt file when the client is shut down?
    Can you also share error logs written in the syserr and syslog files in the server file?
    -----------------------------------------------------------------------------
    Selam Alex, MMO Tutkunları'na hoş geldiniz.
    İstemci kapandığı zaman syserr.txt dosyasında yazanları paylaşabilir misiniz?
    Sunucu hata kayıtlarını da paylaşabilir misiniz? Syserr ve syslog dosyasında hata mesajları yazmaktadır.

7. RID8R

RID8R Üye Üye

2
    0
    8
    26 Nisan 2018
    Erkek
    Iasi
    Adınız ve Soyadınız:
    Alex Constantin
    Ruh Haliniz:
    Aptal
    Takımınız:
    Diger takımlar
    I took the effect

8. mcDynamic

mcDynamic Aktif Üye Üye

220
    129
    706
    2 Kasım 2016
    Erkek
    Öğrenci
    İstanbul
    Adınız ve Soyadınız:
    Mustafa CAKAN
    Ruh Haliniz:
    Saygin
    Takımınız:
    Galatasaray
    Hocam yanlışım varsa düzeltin bu tarz efekt sistemlerinde bu şekilde zaten abanırsanız bir yere kadar gider sonra efekti çekemediği için çöker oyundan atar. Bence oto pot gibi süre aralığı eklemek lazım mesela 3 saniyede 1 tıklansın.

Whistle bunu beğendi.
  9. Whistle

4.396
    878
    1.961
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Adınız ve Soyadınız:
    Eray Öksüz
    Ruh Haliniz:
    Ruhsuz
    Evet öyle olabiliyor. Lakin tüm girdiler hata kayıtlarında bulunur. Çünkü karakteri direk olarak login ekranına atıyor. Ben server tarafından karakterin dc yediğini düşünüyorum. O efekleri oluştururken bir sorun olmuş olabilir. Kayıtları da görmeden çözüm üretmek mantıksız olur. :)
    Bu sistemi daha önce ben kullanmadım. O yüzden sorunlarını bilmiyorum. :)

10. mcDynamic

mcDynamic Aktif Üye Üye

220
    129
    706
    2 Kasım 2016
    Erkek
    Öğrenci
    İstanbul
    Adınız ve Soyadınız:
    Mustafa CAKAN
    Ruh Haliniz:
    Saygin
    Takımınız:
    Galatasaray
    Evet. Kayıt neyse o dur :) konuyu paylaşanda öyle birşey demiş hocam çok paket gönderince sorun olabilir diye.

Whistle bunu beğendi.
  11. Whistle

4.396
    878
    1.961
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Adınız ve Soyadınız:
    Eray Öksüz
    Ruh Haliniz:
    Ruhsuz
    O zaman bu sistemi kullanmanın bir gereği yok diye düşünüyorum. :)
    Önemli olan oyunculara stabil bir oyun sunmak. Bir çok pvp server gruplarında millet sistemlerden daha çok stabil bir oyun istiyor..

Yani istersen oyununa en ilgi çekici sistemleri ekle veya kodla. Eğer bu sistem oyunun stabilitesini bozuyorsa, oyuncuyu oyundan atıp duruyorsa hiçbir anlamı olmaz.
    Bu yüzden bir sistem yapmaya kalkışırken buna da çok önem verilmesi gerekiyor.

Birde istemcinin boyutununda önemli olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar internet indirme hızları geçmişe nazaran yüksek olsa da Metin2 gibi bir oyun için 1GB ve üstü pack boyutu bana kalırsa biraz aşırı kaçıyor. :)

12. mcDynamic

mcDynamic Aktif Üye Üye

220
    129
    706
    2 Kasım 2016
    Erkek
    Öğrenci
    İstanbul
    Adınız ve Soyadınız:
    Mustafa CAKAN
    Ruh Haliniz:
    Saygin
    Takımınız:
    Galatasaray
    Hocam bunun sebebi rahatlık,düzensiz çalışma,kodlamayı sadece kodlama olarak düz mantıkla anlamak(algoritmasız kodlama),oyun yapısında gereksiz çalışan eklentiler veya en basitinden sürekli çalışan kodlar, iş yükünün habire çekirdek yapıya yüklenmesi vs. say say bitmez anladın sen yapacak bir şey yok :D 1 GB konusunda bende hem fikirim çok fazla şey ekleniyor bir keresinde temizlemeye çalıştım düşman başına yani. Neyse bu konuya da böylece bırakalım şişmesin özelden yaz :D

Whistle bunu beğendi.
  13. Whistle

4.396
    878
    1.961
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Adınız ve Soyadınız:
    Eray Öksüz
    Ruh Haliniz:
    Ruhsuz
    Evet ne yazık ki öyle. Lakin yeni çıkan sistemlerde geliştirici arkadaşlarımızın daha doğru yöntemler izleyerek sistemlerini yazdıklarını görüyorum. İnsanlar tecrübe kazandıkça sistemlerini daha düzgün yazabiliyorlar. Bende tecrübe kazandıkça ve düzenledikçe yeni halini eskisinden daha iyi buluyorum.
    40k sistemlerde açık kaynak kodu bulunduğu için 34k mantığı ile sistem yapmak gereksiz. Hala bir çok sistemde fısıltı üzerinden veri alıp gönderme mantığı kullanılıyor. Lakin bu sağlıklı bir yöntem değil. Ne yazık ki hala bir çok pvp serverin kullandığı profil gösterme olayı. Karşıdaki kişiye bildirim gidiyor bakıp bakmaması için. Bildirim normalde packet ile atılması gerekirken fısıltı üzerinden (net.SendWhisperPacket()) gönderiliyor. Haliyle karşıdaki kişi fısıltıyı blokladığında onay penceresi karşıya gitmediği için gönderen kişi eşyalarını görebiliyor.

mcDynamic bunu beğendi.
  14. mcDynamic

mcDynamic Aktif Üye Üye

220
    129
    706
    2 Kasım 2016
    Erkek
    Öğrenci
    İstanbul
    Adınız ve Soyadınız:
    Mustafa CAKAN
    Ruh Haliniz:
    Saygin
    Takımınız:
    Galatasaray
    Aynen kardeşim tecrübe tamamen.

Whistle bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.