Yardım Oyun açıkken hesap ismi ve şifresi yanlış

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

The Doced

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar;

Server Ch açık iken yanlış girince "hesap ismi ve şifresi yanlış." diyor fakat bilgileri doğru girince "Sunucuya bağlanırken hata" veriyor.

Bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?
Şimdi'den teşekkürler :)

Hocam indirdiğin files baya sorunlu sana tavsiye şimdiden boşver o filesi kullanmayı. Tabi bu hatanın bir çok nedeni olabilir. Bu hata genelde core düşmelerinde, hatalı protolarda yaşanır. Tabi ki bunu tespit etmek için syserr dosyalarına bakmak lazım.
Eğer syserr ile ilgili bir bilginiz yoksa buradaki konuyu okuyabilirsiniz;
Yardım Almadan Önce Bu Konuyu Okuyunuz! Syserr Nedir?

Sistemi kurduk valla. :D

Yalnız hocam garip olan o dosyada yok :)
Her channel1, channel2 yada senin filesindeki ch1_1 altında bu dosyalar olur. Eğer bu dosyalar yoksa çekirdekten log ve hata kaydı almayı kapatmışlardır. Buda bu sorunun neden kaynaklandığını bulamayacağımız anlamına gelir. :( CONFIG dosyalarına bak bakalım. syserr ve sys_log aktif edebileceğin seçenek var mı?

Bu arada millet sıfırdan files kurabilecek :)

Her channel1, channel2 yada senin filesindeki ch1_1 altında bu dosyalar olur. Eğer bu dosyalar yoksa çekirdekten log ve hata kaydı almayı kapatmışlardır. Buda bu sorunun neden kaynaklandığını bulamayacağımız anlamına gelir. :( CONFIG dosyalarına bak bakalım. syserr ve sys_log aktif edebileceğin seçenek var mı?
baktın mı buraya :D

Tamam onun içeriğinde yazanları buraya koy bakalım.
Yardım Almadan Önce Bu Konuyu Okuyunuz! Syserr Nedir? bu konuda da o dosyalar hakkında bahsediyordum zaten. Yolu fileslerden filese değişebilir. Birde oyuna her açılış verdiğinde o dosyaların içeriği siliniyor. Tabi sh dosyalarını düzenleyerek bunu ayarlayabilirsin. Bu yüzden oyun düştükten sonra yada sen giriş denemelerini yaptığın halde girmediği zaman dosya içeriğine veriler yazar. O verileri burada bizimle paylaş. Bakalım soruna.
Buna ise hatanın nereden kaynaklandığını bulmak deniyor. Kaynaklanan yeri bulabilirsek belki çözüme kovuşuruz. Ben her aldığım hatalarda bu dosyaların içindeki yazan veriler kurtardı beni. <3

Kod:
SYSERR: Jun 17 23:36:55.262833 :: pid_init:
Start of pid: 1619

SYSERR: Jun 17 23:36:55.262870 :: LoadSetting: [INIT_FORKED] Do not open file (locale/turkey/forkedmapindex.txt)

Kod:
LoadSetting: [INIT_FORKED] Do not open file (locale/turkey/forkedmapindex.txt)
hata gayet açık. Böyle bir dosyayı açamıyor.
Bence filesi paylaşan eksik paylaşmış filesi. Herhangi bir filesten bu dosyayı bulup dizine atınız.

0bzTL.png

Çözüldü - Server chler açılmıyor ./game: not found
burada verdiğim kodlardaki game99 kısmını yapmamışsınız. Zaten gene de oyun açılmaz. syserrde o dosyayı bulamadığını söylüyor. Dosyayı da başka bir filesten atın.
Kod:
ln -s /usr/game/share/bin/game /usr/game/core/game99
Filesin eksik paylaşıldığı aşikar. Bu size en azından hatayı bulma ve çözümleme konusunda tecrübe vermiştir. Ben tek başıma olduğum için bu bilgileri edinmek için dosyaları sürekli araştırmak zorunda kaldım. Deneme / yanılma yoluyla nelerin ne işe yaradığını öğrenmeye çalıştım. Bunun zorluğunu bildiğim için Metin2 Geliştiricilik Eğitimi serisinde bildiğim şeyleri anlatıyorum. En azından öğrenmek isteyenler sıkıntı çekmesin.. :)

aynı hatayı veriyor hocam olacağı yok bunun çok teşekkür ederim. yardımlarınız için kendi server filesinizi paylaşmayı düşüyor musunuz veya önerdiğiniz bir files varmı?

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri