Çözüldü NPC İtem Ayarlama

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

nester63

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar, ben npcye 1 tane istiridye ekliyorum 1 milyon yang'a. Daha sonra 100 tane istiridyeyi 100 milyon yang'a ekliyorum ama fiyat değişiyor. Nasıl çözebilirim?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Mhms panelde bunla ilgili bir sorun vardıda o yüzden sordum. Kullandığınız panel konusunda bilgim yok malesef.
Sorununuzu biraz daha açıklar mısınız? Mesela 100 tane için 100m yazdığınızda 1 tane fiyatı mı 100m oluyor?

Hocam galiba adet arttırınca tane fiyatı değişiyor ben öyle anladım. Mesela 1 tane 1 m, 100 tane koyunca 101 m :) Yanlış anlamış ta olabilirim :)

Aslında panellerde sorun yoktur. Siz 100 tane eklediğiniz zaman o alta 100m değerini girerseniz tane fiyatını 100m yapar. Oyuna girdiğinizde de yüksek mebla olur. Mhms panelinde de aynı sorun vardı ben düzenlemiştim bunu. Bu yüzden birden fazla ürün eklediğiniz zaman şu formülü kullanarak iş yapın Toplam fiyat / eşya adeti = adet başına fiyat. Bu şekilde bir sorun yaşamazsınız. Panelleri kodlayan kişiler bunu göz ardı ediyor ne yazık ki. Eşya ekleme penceresinde de detaylı bilgi vermedikleri için sıkıntı oluyor.

Dipnot: no_txt olmadan fileslerde sunucuya reboot attığınız zaman eşyanın fiyatı orijinal haline döner. Bu durumda item_proto.txt dosyasını düzenlemelisiniz. Eğitim serilerimde bu dosyaların nasıl düzenleneceğini filan anlattım. Başarılar dilerim. :)
Yaşadığınız sorunlardan dolayı sitemizden yardım istemeyi çekinmeyin. Kurallarımıza uydugunuz sürece size koşulsuz yardımcı olmaktan onur duyarız.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri