Nostale Rehber /Jeex/

Jeex

MT Üye
MT Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Nostale anime morpg tarzında çok zevkli bir oyundur.Bu oyunda diğer oyunlarda olmayan bir çok özellik var.İlk olarak anlatacağım yer karakterler.

Oyuna maceracı olarak başlıyoruz.Maceracılar oyunun en ezik karakteridir.Diğer karakterler gibi bunuda skillerini(yetenek,beceri) geliştirebilirsiniz.Ama skiller yine dandik kalır
biggrin.png
Sonra görevler falan derken 15 levelde 20 iş leveli yapıyoruz.İş dediğim yer turuncu kısmın altındaki mor yer.Burayı 20 yapıp, normal levelinizi 15 yaptığında damışman mimiye gidip meslek seç diyoruz ve okçu,büyücü,kılıç ustasından birini seçiyoruz.Ama seçmeden önce bütün eşyalarımızı çıkarmamız gerekiyor çünkü otomatik takılıyor yeni eşyalar.

Kılıç Ustası:Kılıç ustası karakterler arasında en çok cana sahip olan karakterdir.Bu yüzden genellikle tank olarak kullanılırlar.Tek kötü yanı MP'si azdır.Bu yüzden aşk yada büyücü tarotu kullanabilirsiniz.

Okçu:Okçu karakterler arasında en düzgün Mp ve cana sahiptir.Canı 3000 ise 1500 yada 2000 mp si oluyor.Fakat okçuda şahin ayini ve öldürücü vuruş aynı anda basılırsa mp 1500 den 750ye iniyor.Tek kötü yanı budur.Bu yüzden tarot olarak aşk yada büyücü kullanabilirsiniz.

Büyücü:Büyücü karakterler arasında en çok mp ye sahip olan karakterdir.Bu yüzden bir sürü skili ardı ardına atabilir.Her ailede olması gereken karakterdir.Tek kötü yanı canı azdır.Bu yüzden aşk tarotu kullanmalıdır.

No0stale'de uzay zaman taşı dediğimiz görevler var.Bunlar belli odaları olan görevlerdir.Bu taşlarda odaları geçip taşı bitirmeye çalışıyoruz.Bunları bazıları zor bazıları kolaydır.Ayrıca bunları belirli bir sürede yapmak gerekiyor.Sürede altta bir taşın yanında 4-5 falan yazıyor.İşte o zaman.

En önemli ve en sevdiğim konuya geldim.Sp'ler!Sp'ler oyunun en özel bölümü çünkü diğer oyunlarda böyle bir şey yok.İlk olarak temel sp'ler:

Jajamaru:Bunu her karakter kullanabilir.Ninja gibi kunai atma ateş püskürtme skilleri vardır fakat hala ne olduğunu çözemedim.Böceğe benziyor sanki
biggrin.png

Pijama:Oyunun eğlence sp'sidir.Bu sp ile saldırı yapılmaz.Yapsanız bile 1 falan vurur
biggrin.png
Bu sp'nin uyuma çay içme skilleri falan var.

Şimdi karakter SP'leri:

Kılıç Ustası(Sp1):Ateş perisi kullanılır.36 lv'de alınır.Skilleri(yetenek,beceri) baya güçlüdür.

Kılıç Ustası(Sp2):Su perisi kullanır.46 lv'de alınır.Skilleri(yetenek,beceri) ws'liktir.Bana göre kılıç ustasının ws'lerinde en işe yaran sp'dir.Çünkü "charge" dedğimiz güç emme ve can verme skili vardır.Yeteneğin detayını sonda açıklayacağım.

Kılıç Ustası(Sp3):Işık perisi kullanır.55 lv'de alınır.Yetenekleri çok güçlüdür ve bu sp kasmalık sp'dir.Yani Lod* dedğimiz yerde en iyi kasan karakterdir çünkü Loddakilerin ışık resi** azdır.Ayrıca bu sp kılıç kullanmaz,savaşçının yan silahı olan arbaleti kullanır.Bu yüzden arbaletiniz iyi olmalı ;)Ayrıca sader dedikleri şey Crusader yani bu sp'dir.

Kılıç Ustası(Sp4):Karanlık enerji perisi kullanır.65 lv'de alınır.Yetenekleri çok hızlı ve çok güçlüdür baya bi koyar yani :D
Hatta bir ws izlemiştim Berserker(Sp4'ün adı) ws sader (Sp3'ün adı.).Berserker 2 atmıştı sadere ama kılıcı falan iyiydi heralde bilmiyorum :D

Sıra okçuda...

Okçu(Sp1):Su perisi kullanır.36 lv'de alınır.Skilleri güçlüdür.

Okçu(Sp2):Karanlık enerji perisi kullanır.46 lv'de alınır.Yeteneklerinin hepsi bir efekt veriyor ^^.Mesela kanama gibi.Ayrıca yan silah olan bıçağı kullandığı için bıçağınız iyi olması gerekir.Ws'lik sp'dir.Charge dediğimiz skill vardır.Görünmez olabilir fakat görünmez olunca tempo azalır.Bu sp'ye "asas" yada "sin" diyenler çıkabilir ^^

OKçu(Sp3):Bu sp ateş perisi kullanır.55 lv'de alınır.Elinde silah vardır ve baya güçlüdür.Bu sp'de bomba gibi skiller vardır yani bomba falan atar.Bu bombalardan biri topludur ve iyi koyar.

Okçu(Sp4):Işık perisi kullanır.65 lv'de alınır.Oyunda "Wk" dedikleri bu sp'dir yani adı Wildkeeper dır Türkçe ile Doğa koruyucu.Zaten tipindende belli oluyor doğa koruyucusu olduğu ^^ Ayrıca bu sp kasmalıktır.Yani Lodda çok iyidir çünkü loddakilerin ışık resi azdır.

Sıra büyücüde...

Büyücü(Sp1):Ateş perisi kullanır.36 lv'de alınır.Skilleri çok güçlüdür.Sp1'ler arasında en güçlü vuran olabilir çünkü ben 36 lv'de 28 level ateş perisiyle mızrak skilini atınca 3k atıyorum ve elimdeki normal silah +1 bile değil ^^ Kötü yanı normal atağı MP'den gider.

Büyücü(Sp2):Işık perisi kullanır.46 lv'de alınır.Skilleri diğer sp'lere göre biraz daha güçlüdür.Bu sp oyunda "holy" yani kutsal dedikleri sp'dir çünkü healcidir***.Holy illaki bir ailede olması gereken bir partide kesinlikle olması geren sp'dir.
Çünkü "Group Heal****" gibi skilleri vardır ve buff*****'cudur.Bu sp loddaki en iyi karakterlerden birisidir çünkü loddakilerin ışık resi azdır.Normal atağı MP'den gitmez.

Büyücü(Sp3):Su perisi kullanır.55 lv'de alınır.Skilleri oyunda en güçlü vuran sp'dir.Ws'liktir.Charge dediğimiz skili mevcuttur ve normal atağı MP'den gider.

Büyücü(Sp4):Kranlık enerji perisi kullanır.65 lv'de alınır.Skilleri baya iyi koyar.Kullandığı asa değil yan silah olan büyü silahıdır.Normal atağı MP'den gider.

Arkadaşlar rehber için 3 gün uğraştım.İşinize yaradıysa ne mutlu bana.Ve gene tekrar ediyorum ALINTI değildir.Şimdide yıldız koyduğum şeyleri açıklıycam:
*:Lod değimiz yer Ölüler Ülkesidir.
**:Res değimiz şey savunmadır yanı ışık resiniz %5 ise %5 direniciniz olur.
***:Healci demek can veren demek.
****:Group Heal gruba can basmasına denir.
*****:Buff iyi efektlere denir.
Charge: Charge skilini biri size atak yaparken kullanırsanız, onun vurduğu hasarı emer ve kendi hasarınıza ekleyip karşıya yansıtırsınız.

Başka forumlarda görüyor olabilirsiniz fakat rehber tamamen şahsıma aittir. :)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Geri