Mob Kesince Bir/Birden Fazla Mob Çıksın Sabit/Değişken Koordinat

McDynamic

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar. Yardım konusuyla birlikte bu konuyu quest üzerinden tamamlamak istedim. Eksik veya yanlışlarım için yorumlarınızı eksik etmeyin. Konu yanlış yere açıldıysa özür diliyorum Quest ağırlıklı olduğu için burayı seçtim.

Konu içeriği;
1) Mob kestikten sonra 1 mob çıksın (sql ile basit hazır)
2) Mob kestikten sonra 2 ve daha fazla mob çıksın (quest ile sabit/değişken koordinat)

Anlatım;
1) Navicat > mob_proto herhangi bir mob'u seçip sağa kaydırın. resurrection_vnum'a yazdığınız mob'tan çıkacak tercihe bağlı(boss,metin...) slot'tur. Sadece 1 slot çıkabilir.

2) Bu konuda resurrection_vnum kısmı elbette arttırılabilir fakat ben denediğimde build sorunsuz gerçekleştikten sonra tepki alamadım. Her neyse. Quest işimizi görecektir.

quest 1(sabit);
Kod:
quest metin8001 begin
    state start begin
        when 8001.kill begin
        mob.spawn(1093, 450, 600, 1)
        mob.spawn(8002, 450, 600, 1)
        end
    end
end
Bu kodda 8001 Üzüntü Metini, 1093 Lucifer, 8002 Dövüş Metini, 450 X koordinatı, 600 Y koordinatı, 1 ise sayısıdır. Fakat sayı etki etmeyebilir bu yüzden ayrı ayrı eklemenizde fayda var. Sabit koordinatlar içindir.

quest 2(Değişken);
Kod:
quest metin8001 begin
    state start begin
        when 8001.kill begin
        mob.spawn(1093, pc.get_local_x (), pc.get_local_y (), 1)
        mob.spawn(8002, pc.get_local_x (), pc.get_local_y (), 1)
        end
    end
end
Bu kodda ki fark ise pc.get_local_x (), pc.get_local_y (), kısımları mob'u kesen oyuncunun bulunduğu koordinata 1093 ve 8002 moblarını gönderir. Şunu diyebilirsiniz... İyi güzelde bu adam oyunda yoksa ne olacak ? Hiçbir şey :) Sizin için bunu da denedim metin patlar patlamaz o arada ki 1-2 saniyede direk ışınlandım hiçbir sorun yaratmadı ve syserr atma sorunu yaşanmadı.

Denendi !
1.JPG

Yardım konusu > @Yusty Buraya Tıkla

Bu konu yardım konusuyla tamamlanması içindir...
Saygılar...

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Güzel bir rehber olmuş. :) Ellerinize sağlık.

Merhabalar. Yardım konusuyla birlikte bu konuyu quest üzerinden tamamlamak istedim. Eksik veya yanlışlarım için yorumlarınızı eksik etmeyin. Konu yanlış yere açıldıysa özür diliyorum Quest ağırlıklı olduğu için burayı seçtim.

Konu içeriği;
1) Mob kestikten sonra 1 mob çıksın (sql ile basit hazır)
2) Mob kestikten sonra 2 ve daha fazla mob çıksın (quest ile sabit/değişken koordinat)

Anlatım;
1) Navicat > mob_proto herhangi bir mob'u seçip sağa kaydırın. resurrection_vnum'a yazdığınız mob'tan çıkacak tercihe bağlı(boss,metin...) slot'tur. Sadece 1 slot çıkabilir.

2) Bu konuda resurrection_vnum kısmı elbette arttırılabilir fakat ben denediğimde build sorunsuz gerçekleştikten sonra tepki alamadım. Her neyse. Quest işimizi görecektir.

quest 1(sabit);
Kod:
quest metin8001 begin
    state start begin
        when 8001.kill begin
        end
    end
end
Bu kodda 8001 Üzüntü Metini, 1093 Lucifer, 8002 Dövüş Metini, 450 X koordinatı, 600 Y koordinatı, 1 ise sayısıdır. Fakat sayı etki etmeyebilir bu yüzden ayrı ayrı eklemenizde fayda var. Sabit koordinatlar içindir.

quest 2(Değişken);
Kod:
quest metin8001 begin
    state start begin
        when 8001.kill begin
        end
    end
end
Bu kodda ki fark ise pc.get_local_x (), pc.get_local_y (), kısımları mob'u kesen oyuncunun bulunduğu koordinata 1093 ve 8002 moblarını gönderir. Şunu diyebilirsiniz... İyi güzelde bu adam oyunda yoksa ne olacak ? Hiçbir şey :) Sizin için bunu da denedim metin patlar patlamaz o arada ki 1-2 saniyede direk ışınlandım hiçbir sorun yaratmadı ve syserr atma sorunu yaşanmadı.

Denendi !
1301 eklentisini görüntüle

Yardım konusu > @Yusty Buraya Tıkla

Bu konu yardım konusuyla tamamlanması içindir...
Saygılar...
Teşekkürler gayet açıklayıcı olmuş.

Geri