Minecraft "Could not Create Java Virtual Machine" Hatası Çözümü

Whistle

S İ N İ R L E N M E K
Site yetkilisi
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Merhaba arkadaşlar, Eminim çoğu kişinin başına gelmiştir bu hata.
Peki bu hatayı neden alabiliriz.

1. Java'nız güncel değildir.
2. 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, javanız 32 bittir.
3. Windows güncellemeleri ve driverler tam değildir.

Bu hatalar dışında birde oyunumuza ekstra ram vermek istediğimizde "Could not Create Java Virtual Machine" bu hata ile karşılaşırız.

İnternette rehberlere baktım ona göre yaptım hayla aynı sorun. Genelde bu sorun oyun işlemcisinde options -> edit profile ->"JVM Arguments : -Xmx1G' dir normalde bunu -Xmx2G yaptımı bu hata ile karşılaşırız. Peki ben hata ile karşılaşmadan nasıl ram verebilirim. Sorunun yanıtıı çok kolay.

Tekrar "JVM Arguments : -Xmx1G bu değerler ile değiştirip kayıt ediniz.

Sonra bu adımları uygulayınız:

*Başlattan "denetim masasına" girin.
*Ordan "sistem".
*Ordan "gelişmiş sistem ayarları".
*Ordan "Gelişmiş".
*Ordan "Ortam Değişkenleri".
*Ordan "yeni" ve şunları girin:
*Değişken adı: "_JAVA_OPTIONS"
*Değişken değeri: -Xmx512M (eğer mb verecekseniz. -Xmx512M eğer gb verecekseniz. "-Xmx4G" gibi değer vermeniz gerekir. Şuan ben oyunuma 4gb ram verdim sizde kendi ram miktarınıza göre ayarlayabilirsiniz.
*Tamam'a tıklayınız.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana.
Keyifli forumlar...

Merhaba arkadaşlar, Eminim çoğu kişinin başına gelmiştir bu hata.
Peki bu hatayı neden alabiliriz.

1. Java'nız güncel değildir.
2. 64 bit işletim sistemi kullanıyorsanız, javanız 32 bittir.
3. Wİndows güncellemeleri ve driverler tam değildir.

Bu hatalar dışında birde oyunumuza ekstra ram vermek istediğimizde "Could not Create Java Virtual Machine" bu hata ile karşılaşırız.

İnternette rehberlere baktım ona göre yaptım hayla aynı sorun. Genelde bu sorun oyun işlemcisinde options -> edit profile ->"JVM Arguments : -Xmx1G' dir normalde bunu -Xmx2G yaptımı bu hata ile karşılaşırız. Peki ben hata ile karşılaşmadan nasıl ram verebilirim. Sorunun yanıtıı çok kolay.

Tekrar "JVM Arguments : -Xmx1G bu değerler ile değiştirip kayıt ediniz.

Sonra bu adımları uygulayınız:

*Başlattan "denetim masasına" girin.
*Ordan "sistem".
*Ordan "gelişmiş sistem ayarları".
*Ordan "Gelişmiş".
*Ordan "Ortam Değişkenleri".
*Ordan "yeni" ve şunları girin:
*Değişken adı: "_JAVA_OPTIONS"
*Değişken değeri: -Xmx512M (eğer mb verecekseniz. -Xmx512M eğer gb verecekseniz. "-Xmx4G" gibi değer vermeniz gerekir. Şuan ben oyunuma 4gb ram verdim sizde kendi ram miktarınıza göre ayarlayabilirsiniz.
*Tamam'a tıklayınız.

Yardımcı olduysam ne mutlu bana.
Keyifli forumlar...

6 yıl sonra soruyorum ama ben de bu şekilde bir hatayla karşılaştım ve ne yaparsam yapayım hatayı çözemedim. Java'nın eski sürümünü bir şey için indirmiştim. Sonra onu denetim masasından program kaldır yaparak sildim. Sonrasında yeni Java versiyonunu indirdiğimde Error:1603 verdi. Bir şeyler denedim ancak olmadı. Artık java'yı indiremiyorum bile. Ne yapabilirim? Teşekkürler.

Geri