Metin2 PvP Otomatik Para Toplama Sorunu (Çözümü)

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Merhaba arkadaşlar bir başka konuyla karşınızdayım.
Çoğu pvp server sahiplerinin şikayet ettiği konu olan. Otomatik para toplama sorununu çözmüş bulunmaktayım.

Otomatik para toplama sorunu yeni kayıt olan kullanıcılara gelmemesidir. Bunun sebebi de kullandığınız panelin kayıt sayfasında bulunan bir sorundan kaynaklanıyor.

Bu sorun benim arkadaşın oyununda da mevcuttu bulunmaktaydı. Arkadaşım jaxen panel kullanıyor. Paneldeki "ayarlarim159.php" dosyasında bulunan bir sorundan kaynaklanıyor.

Sorunun çözümü için adım adım uygulayınız.

Öncelikle "ayarlarim159.php" dosyasını açıp şu kodları aratıyoruz :
HTML:
// Kayıt Hediyeleri ! Sonuna days ekleyin ! Örneğin 10 gün için; 10 days
$goldexpire = "9000 days";
$silverexpire = "9000 days";
$safeboxexpire = "9000 days";
$autolootexpire = "9000 days";
$fishmindexpire = "9000 days";
$marriageexpire = "9000 days";
$moneydropexpire = "9000 days";

Bu kodlarla değiştiyoruz :
HTML:
// Kayıt Hediyeleri ! Sonuna days ekleyin ! Örneğin 10 gün için; 10 days
$goldexpire = "4000 days";
$silverexpire = "4000 days";
$safeboxexpire = "4000 days";
$autolootexpire = "4000 days";
$fishmindexpire = "4000 days";
$marriageexpire = "4000 days";
$moneydropexpire = "4000 days";

Sorunun çözümü karşımızdadır. Kayıt sayfasında verilen bonusların 9000 gün olarak yazılması sebebiyle yeni kayıt olan kullanıcılarımıza bu bonus eklenmiyor. Fakat biz bu "9000 days" komutunu "4000 days" ile değiştirirsek sorun çözülür.

Not: Jaxen temaları dışında tema kullananlar aynı sorunu yaşıyorsa, ayarların bulunduğu php dosyasını ve kayıt olma php sayfasını incelemelerini tavsiye ediyorum.

Not 2: Burada yapacağınız değişiklikler önceki kullanıcılar etkilemeyecektir. Yani önceki kullanıcılara bonus verilmeyecektir. Fakat yeni kayıt olan kullanıcılara bonus eklenecektir.

Umarım sorununuzu çözebilmiştir.
Keyifli forumlar.

Geri