Metin2 Client Siyah Ekranda Kalma Sorununun Çözümü

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Merhaba arkadaşlar,
Ben bu forumun kurucusu ve takım lideriyim.
Forum sitemizde paylaşılan bir filesin altına bir kullanıcımız oyun siyah ekranda kaldı diye hakarette bulunmuştu.
Mesaja gitmek için: Evlayon V5.8 40K Sorunsuz Emek Server Files (Yeni)

Sağ olsun forum sitemizde bulunan @mustafask isimli kullanıcımız gerekli yanıtı vermiştir.
Bende bu sorundan muzdarip olanlar için kesin çözüm yolunu anlatacağım. Sonuçta hazır metin2 oyununun içine pvp dosyalarını attığınız zaman ilgili video isimleri o klasörde olacaktır. Pvp sahibi bu durumdan haberi olsa bile oyuncularının haberi olmayacağı için aynı sorunu oyuncularda yaşacaktır.
  • gf.wmv
  • logo1.avi
  • logo2.avi
  • ymir.wmv
Bu dosyaları silmek yerine pythondan bu dosyaları çalıştıran sınıf komutlarını sildiğiniz zaman bu siyah ekran hatasından kurtulacaksınız.
Anlatımı sırayla uygulayınız;

root/intrologo.py açılır ve aratılır;
Python:
self.videoList = ["logo1.avi", "logo2.avi"]

Kodu aşağıdaki gibi değiştir:
Python:
# self.videoList = ["logo1.avi", "logo2.avi"]

Merak edenler için ilgili kodun başına neden "#" işareti ekledik.
Arkadaşlar "#" işareti python kodlama dilinde yorum satırı anlamını taşır. İlgili satırı silmek yerine yorum satırına çevirmeniz daha yararlı olacaktır. İlgili satırı yorum satırına çevirdiğiniz zaman. videoList isimli sınıfın çalışmasını engelleyip oyunun direk Server listesi ekranında açılmasını sağlayacaktır.

Bu çözümü kendim buldum. Diğer forumlarda paylaşıldı mı bilmiyorum.

simdi benim problemim pvp serverda oyuna girdikten yaklasık 10 sn içinde pc nin siyah ekran olup reset atmak zorunda kalıyorum.bu neden olabilir

oyunu alta alıp uzun süre sonra karamasıyla ilgisi varmı bu konunun

Geri