Çözüldü [Makefile:140: OBJDIR/char.o] Error 1 hatası

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

isacilgin

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar;
derleme yaparken buhatayı alıyorum çözümünü bilen varmıdır ?
char.cpp dosyasında herhangi bir değişiklik yapmadım.
config.cpp de değişiklik yaptım sadece. notepad++ da sonra sunucuya attım derlerken bu hatayı verdi ama çözümünü bilen varmıdır ?
freebsd 13.2
mysql 5.6
gcc8

derlerken alınan hata:
Derleniyor ->  mob_manager.cpp
g++8: fatal error: Killed signal terminated program cc1plus
compilation terminated.
gmake: *** [Makefile:140: OBJDIR/char.o] Error 1
gmake: *** Waiting for unfinished jobs....

Screenshot_2.png

Çözüm
Direk olarak tek bir yanıtı var bu olayın. Boşa araştırmana bile gerek kalmayacak basit bir cevap. Örnek üstünden anlatıyım, Makinanın işlemcisi 4 core ise ve sen derleme işlemini -j20 gibi bir absürt rakamla yapıyorsan sistem derleme yaparken çekirdek bulamadığında şişme yapıp build de hata veriyor bu yüzden işlemci çekirdeğin neyse onunla build al. Ve ram de makinayı ihtiyacından az ram verme. Kolay gelsin.
Direk olarak tek bir yanıtı var bu olayın. Boşa araştırmana bile gerek kalmayacak basit bir cevap. Örnek üstünden anlatıyım, Makinanın işlemcisi 4 core ise ve sen derleme işlemini -j20 gibi bir absürt rakamla yapıyorsan sistem derleme yaparken çekirdek bulamadığında şişme yapıp build de hata veriyor bu yüzden işlemci çekirdeğin neyse onunla build al. Ve ram de makinayı ihtiyacından az ram verme. Kolay gelsin.

Çözüm
evet bu hatanın çözümünü bu şekilde çözdüm ram artırarak. build ederken başka bi hata çıktı uğraşmayı bıraktım :D öneriniz için teşekkürler

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri