Çözüldü Libmd.so.5 ve Libstdc++.so.6 Not found Sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

OwO

Üye
Üye
Öncelikle Selamun Aleyküm

Metin2 Lib Hatası.png

ScreenShottaki hatayı alıyorum. Baya bir uğraştım açıkçası düzeltmeye. Önceden çokça asorunsuzca server açmış biriyim. sorunsuzca derken illaki hatalar çıktı araştırarak çözdüm fakat şunu bi düzeltemedim gezmediğim forum kalmadı.

Çözüm için denediğim yollar:

+Libmd.so.5 ve Libstdc++.so.6 dosyalarını forumlardan yeniden indirip güncelledim.
+FREEBSD sürümümü yükselttim şuan 10,3
+mysql55-server,client güncelledim. Forumda bi adam öyle demişti
+Server files değiştirdim. 1. denediğim files Frozenin Son çıkardığıydı şuan 2016 da çıkardığını kullanıyorum.
Ve aklıma gelmeyen büssürü şey ama bi çözemedim direk bu forumda yardım isticektim ama kendim araştırıp yapınca daha akılda kalıcı oluyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Not:Screenshotta farkettim de cd /usr/game/channel11 de sorun gösteriyor eski fileste o sorun yoktu neyden kaynaklanıyor acaba ?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Dostum şu iki komut çözecektir.
Kod:
pkg install compat7x-amd64
pkg install compat9x-amd64

Dün gece şans eseri forumda senin videona rast gelip acaba bi yerde bir eksilikmi yapıyorum kurulumda diye düşünüp senin kurulum videonu izledim. Compat yapmadığımı farkedip 0 dan kurulum yaptım compat ile Düzeldi teşekkürler. Eskiden Compat komutlarını girmek gerekmiyordu acaba 10.3 sürümünde mecbur diyemi ?

Dün gece şans eseri forumda senin videona rast gelip acaba bi yerde bir eksilikmi yapıyorum kurulumda diye düşünüp senin kurulum videonu izledim. Compat yapmadığımı farkedip 0 dan kurulum yaptım compat ile Düzeldi teşekkürler. Eskiden Compat komutlarını girmek gerekmiyordu acaba 10.3 sürümünde mecbur diyemi ?
Metin2 32 bit çalışan bir sistem. Eğer 64 bit bir kurulum yaptıysanız 32 bit libleri ayretten kurmanız gerekiyor. Konu çözüldüğüne göre başlığı çözüldü işaretliyorum. Bu çözümü veren arkadaş, sorunuzu yanıtladığında konuyu kilitleyeceğim.. :)

• Beğen
Tepkiler: OwO
Her zaman gerekiyordu fakat bunun yerine internetten lib indirmeyi daha kolay buldular

Konu çözüldüğüne göre çözüldü işaretlenip kilitlenmiştir. Bu sık yaşanan bir sorun olduğundan dolayı konuyu sabitliyorum. :)

Metin2 32 bit çalışan bir sistem. Eğer 64 bit bir kurulum yaptıysanız 32 bit libleri ayretten kurmanız gerekiyor. Konu çözüldüğüne göre başlığı çözüldü işaretliyorum. Bu çözümü veren arkadaş, sorunuzu yanıtladığında konuyu kilitleyeceğim.. :)
32-64 fark etmiyor bu kütüphanelece x86_x64 olarak iki türlü sadece compatın x64 mimarisi daha stabil

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri