Yardım İtemlere sağ tıklayıp giyemiyorum pot sağ tıklayıp içemiyorum..

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

ncp80

Üye
Üye
horolabel.PNG

Şuan baktım sadece şu sorunlar var
1- envanterdeki itemlere sağ tıklamıyor
2- taskbarda [1-2-3-4,F1-F2-F3-F4] bu tuşlara basınca etkileşim olmuyor

mouse sağ tık fonksiyonunun bulunduğu py dosyasını bitürlü bulamadım mousemodule mü bilmiyom
zaten onu hallettim ama hangi fonksiyon ve hangi py bilmiyorum

2. sorunda hala devam etmektedir . Bunlar çözüldüğünde sorun kalmıyacaktır sorunsuzdur :)

@Whistle bu mouse sağ tık fonksiyonu hakkında birşeyler biliyormusun ?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
uiinventory.py dosyasında fare ile tıkladığınız tuşlarda hangi işlemlerin gerçekleştirileceği bellidir.
Sorun şu ki siz sadece sorununuzu açıklamışsınız ama bunu uzaktan nedenini anlayabilmek için syserr kayıtlarını vermeniz lazım.
Oyun girince iteme sağ tıklayın ve clienti kapatmadan syserr.txt dosyasında yazan hataları burada kod bloguna ekleyin. Eğer doğru düzgün veri yoksa clienti debug mod ile build edip log.txt dosyasında yazanları kod bloguna ekleyin.
Bu tür sorunları ancak hata kayıtlarına bakarak çözebiliriz.
Yardım Almadan Önce Bu Konuyu Okuyunuz! Syserr Nedir?

uiinventory.py dosyasında fare ile tıkladığınız tuşlarda hangi işlemlerin gerçekleştirileceği bellidir.
Sorun şu ki siz sadece sorununuzu açıklamışsınız ama bunu uzaktan nedenini anlayabilmek için syserr kayıtlarını vermeniz lazım.
Oyun girince iteme sağ tıklayın ve clienti kapatmadan syserr.txt dosyasında yazan hataları burada kod bloguna ekleyin. Eğer doğru düzgün veri yoksa clienti debug mod ile build edip log.txt dosyasında yazanları kod bloguna ekleyin.
Debug Moduna aldım 1 dk hemen atacam resim

Log yukarıdadır :)

Bu dosyaları nereden indirdiniz. İndirdiğiniz yere bakın aynı sorunları yaşayan olduysa belki sonuç çıkar.

2 sorunuda çözdüm bu sefer başka bir problem ortaya çıktı inanırmısın :D
Debug modunda cliente girdikten sonra iteme sağ tıklamaya filan çalışın. Yaptığınız her eylem siyah ekranda gözükür. Tamamını görmek için ise Metin2'nin ana klasöründe yer alan "Log.txt" dosyasına bakabilirsiniz. Bu gibi yardım konularını açarken bu kayıtları vermeniz önemlidir. :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri