Çözüldü Herhangi Bir Metni Kesince Mob Nasıl Çıkartılır?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Yusty

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Öncelikle Herkese Kolay Gelsin,
Başlıkta da belirttiğim gibi ben Private Server'ıma mesela çöle sabitlediğim bir metni(8023 Kodlu) biri gelip kestiğinde içinden buz ejderhası ve kırmızı ejderha çıksın istiyorum.
/usr/game/share/locale/turkey/mob_drop_item.txt dosyasının içinden yapıldığını gördüm birkaç araştırmamda fakat çince gibi saçma sapan bir isimleri varmış ayriyetten ben ne ismini bulabildim ne yapabildim. Bilen arkadaşlardan yardımlarını esirgememelerini diliyorum.
Teşekkürler.

Çözüm
Sorumun çözümünü şu şekilde buldum umarım arayan arkadaşlara da yardımcı olur. Kullanacak arkadaşlar .quest uzantılı dosyaya aktarıp serverlerinde kullanabilirler.
Lua (Quest):
quest metin begin
   state start begin
      when 8006.kill begin
      notice_all(""..pc.get_name()..", "..mob_name(8006).."nı Yoketti!")
        mob.spawn(1093, 864, 634, 0, 0, 1)
        mob.spawn(2291, 864, 634, 0, 0, 1)
        mob.spawn(1095, 864, 634, 0, 0, 1)
      end
   end
end
Teşekkür ediyorum.Anlatıma başlıyorum hemen...

Öncelikle Üzüntü metni(8001) ve mob olarak mahon(491) seçtim ben.

Navicat>mob_proto giriyoruz. 8001 üzüntü metnini bulup attack_speed(İlk çıkacak moblar) ve move_speed(sonradan çıkacak moblar) tercihe göre ben sonradan çıkmasını istiyorum move_speed 109 değerini aldım.

FTP girip /usr/game/share/locale/turkey dizininden group.txt i alıyoruz ve notepad++ ile 109 vnum değerini aratıyoruz.
karşımıza çıkan kod bloğunda bu şekilde ekliyoruz...
2.JPG

vnum: metnin attack veya move değeriydi.
Mahon: bu isim kısmında her ihtimale karşı ş,ğ,ç vs. gibi harfler kullanmayın istediğinizi yazabilirsiniz.

Dikkat: Türkçe karakter kullanmayın sorun yaratmaması için.

Kaydedip çıkabiliriz buradan.

Not: mob_drop_item.txt ise canavarlardan düşecek itemleri ayarlamak içindir bilginize.

Makinemize reboot atıp start verdikten sonra ise bu şekilde ölebiliriz :) Saygılar...

1.JPG

Dosya Eklentileri

• upload_2018-1-12_23-30-28.png
    upload_2018-1-12_23-30-28.png
    13,1 KB · Gösterim: 463
@mcDynamic senden hızlısı mezarda hocam. :) Arkadaşa yardım edip ekstra olarak kanıt gösterdiğiniz için teşekkür ederim.

@mcDynamic Çok teşekkür ederim bu ayrıntılı anlatımınız için fakat ben tam anlatmayı beceremedim olsa gerek. Mesela dediğiniz gibi Üzüntü metni olsun varsayalım. Üzüntü metnini kesip bittikten sonra item düşüyor ya ben o itemler yerine Mob çıkmasını istiyorum. Umarım anlatmayı becerebilmişimdir.

@Whistle Estağfurullah hocam :) elimizden geldiği kadar. @Yusty Sanırım şunu diyorsunuz metin patladıktan sonra sağlam bosslar atsın oyuncu birde onunla uğraşsın bu durum aslında çirkin şeytanları anımsattı şuan sizin için bakacağım buna da tahminimce aynı şey geçerlidir. Bu konuda aynı başlık altında umarım yararlı olacaktır. Beklemede kalınız. :)

Metin kesildikten sonra herhangi bir boss veya mob çıkması için Navicat>mob_proto içerisinden ben 8001 üzüntü metnini seçmiştim ve içinden çirkin şeytan okçusu 1032 çıksın diyelim. Bunun için resurrection_vnum yazan yere 1032 yazıyorum ve çirkin şeytan okçusu çıkıyor. Fakat bu sadece 1 tane çıkması için 2 ve daha fazlası için sanırım şeytan kulesinde olduğu gibi biraz kod giriyor devreye.

Sorumun çözümünü şu şekilde buldum umarım arayan arkadaşlara da yardımcı olur. Kullanacak arkadaşlar .quest uzantılı dosyaya aktarıp serverlerinde kullanabilirler.
Lua (Quest):
quest metin begin
   state start begin
      when 8006.kill begin
      end
   end
end

Çözüm
Python:
quest metin begin
   state start begin
      when 8006.kill begin
      end
   end
end
Sitemizin kurallarına özen gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Konu düzeni ve Türkçe dilini düzgün kullanmanız beni sevindirdi. :)
Çözümü paylaştığınız için de teşekkür ederim. Sizin sayenizde seneler sonra bu konuya bir şekilde erişenler yazılanları okuduğunda kendi sorunlarını çözebilecek. :)

Bu tarz questi denedim fakat sorun şu sizin vermiş olduğunuz quest üzerinden söyleyeyim. Oyuncu 8006 kodlu metni kesince 864, 634 kordinatlarına mobları göndericektir oyuncu diyelim ki 100,200 koordinatta olsun bu yüzden sıkıntı söz konusu. Şu mantıkla yapmaya çalıştım oyuncunun bulunduğu yere metni kestiğinde direk mobları atsın fakat buda bir türlü olmadı bilenler vardır elbette. Birde şunu belirtmekte fayda var diye düşünüyorum aynı mobları üst üste tek koordinata göndermeyin. metin2 bu ne olacağı belli olmuyor :)

Evet o koordinat işlemi sorundu fakat ben o metni sadece 1 yerde belirli saat aralıklarla çıkarttığım için başka yerde kesme ihtimali yok. İlk başta bende sizin söylediğiniz gibi düşünmüştüm.:) Bu arada aynı koordinat konusu için de teşekkür ederim.

Işinizi gördüyse ne mutlu amaç bu hem :) Fakat @Whistle den ricam sql'e 1 den fazla nasıl eklenebilir buna bu forumda açıklık getirelim diyorum başka yerde yok diye biliyorum. :)

Işinizi gördüyse ne mutlu amaç bu hem :) Fakat @Whistle den ricam sql'e 1 den fazla nasıl eklenebilir buna bu forumda açıklık getirelim diyorum başka yerde yok diye biliyorum. :)
Evet başka yerde yok fakat bilenler mevcut. @Yusty arkadaşımızın sunduğu çözüm doğrudur. Tabi sizde 1'den fazlası için şeytan kulesinin questini referans gösterdiniz. Kısacası biliniyormuş. :) Bence rehberi ikinizden birinizin açması daha doğru olacaktır.. Lakin bu yardım konusu bile kısmi bir rehber sayılır.

Çok yorgunum
Beni bekleme kaptan
Çok yorgunum
Beni bekleme kaptan
Seyir defterini başkası yazsın(2)
Çınarlı kubbeli mavi bir liman
Beni o limana çıkaramazsın(2)
Çınarlı kubbeli mavi bir liman
Beni o limana çıkaramazsın(2)
Çok yorgunum
Beni bekleme kaptan

Cem Karaca bu şarkısını gerçekten de yaşlandığı ve çok yorulduğu dönemde yazmıştır. Beni de özetliyor sanki. Sitemize ve internet dünyasına sunduğunuz her katkılar için teşekkür ederim.

Hayırdır hocam nereye böyle bırakmayız seni :) estağfurullah hocam yeniden başlamamın sebebi siz oldunuz. Ben teşekkür ederim asıl.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri