Çözüldü grid.h görmemesi

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

DeadLyEscaPe

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, sandık içgörü sistemi söküyorum ama şöyle bir sorunum var.

1711495319665.png

EterBase klasörüne grid hesaplaması için grid.cc ve grid.h dosyası var. (EterBase içinde dosyalar var ve visual studio içine de eklendi.)

Bunu UserInterface/PythonItemModule.cpp içerisinden görmüyor.

1711495391906.png

Çözüm
Evet haklısınız fakat AVA2 filesında gördüm EterBase içerisinde bu dosyalar var. Client source tarafına da yapılmış. Ben entegre edemedim bir türlü.
Şimdi bu dosyaları denedim ve PythonItemModule.cpp içinde .h'yi include ettikten sonra herhangi bir yere CGrid test(5, 8); ekleyip sorunsuz derledim.
Bu durumda iki ihtimalin var: EterBase projesini yeniden derlemediysen yeniden derlemen gerek.
Diğer ihtimal ise hatadan anladığım kadarıyla bu sorunun grid ile alakası yok gibi görünüyor. ItemManager.cpp ve .h dosyalarındaki eklemelerini kontrol et, çünkü PythonItemModule.cpp bu dosyalardan ClearChest, GetItemDropInfoVec ve LoadChestDropFromServer gibi fonksiyonları çağıramıyor.
client sourceyi komple paylaş elimden gelen birşey olursa yapıyım sökerken mi aldın söktügünü eklerken mi aldın bu hatayı birde orası var anladım tam ne yapmaya çalıştıgını ... eklemek istediğin temiz client ve söktügünüz sistemi atınız

Son düzenleme:
pythonitem.h ta gerekli tanımlamalar var mı belki ordan sıkıntı çıkarıyordur

PythonItemModule.cpp içinde CGrid tanımı var ancak o sınıf normalde server tarafında bulunan ve kullanılan bir sınıf. Client tarafında bulunmamaktadır. Sistemin kodlarını bilmiyorum ama belirtmek istedim.

PythonItemModule.cpp içinde CGrid tanımı var ancak o sınıf normalde server tarafında bulunan ve kullanılan bir sınıf. Client tarafında bulunmamaktadır. Sistemin kodlarını bilmiyorum ama belirtmek istedim.
Evet haklısınız fakat AVA2 filesında gördüm EterBase içerisinde bu dosyalar var. Client source tarafına da yapılmış. Ben entegre edemedim bir türlü.

Dosya Eklentileri

• grid.rar
    1,1 KB · Gösterim: 2
Şimdi bu dosyaları denedim ve PythonItemModule.cpp içinde .h'yi include ettikten sonra herhangi bir yere CGrid test(5, 8); ekleyip sorunsuz derledim.
Bu durumda iki ihtimalin var: EterBase projesini yeniden derlemediysen yeniden derlemen gerek.
Diğer ihtimal ise hatadan anladığım kadarıyla bu sorunun grid ile alakası yok gibi görünüyor. ItemManager.cpp ve .h dosyalarındaki eklemelerini kontrol et, çünkü PythonItemModule.cpp bu dosyalardan ClearChest, GetItemDropInfoVec ve LoadChestDropFromServer gibi fonksiyonları çağıramıyor.

Çözüm

Teşekkür ederim ItemManager.cpp içinde eksik kodlar varmış, sorun çözüldü.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri