Çözüldü FreeBsd'ye Mysql kuramıyorum

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Çözüm
portsnap fetch extract yazıyorlar genelde olması gereken "portsnap fetch extract update" güncelleme yapmıyorlar,

Ek olarak bazı portlar resmi sürümlerin alt sürümlerini kabul etmiyor arkadaşa 10.3 BSD öneririm
Haa arkadaş 10.2 kurmuş şimdi fark ettim. 10.2'de zaten kurulmuyordu. Konuda 10.3 demiştim ben. Nedense 10.2'de bir çok paket bu sürümü desteklemiyor diyordu. Freebsd'nin resmi sitesinden de 10.3'e güncelleyin demişlerdi. En etkili çözüm arkadaşın 10.3'e güncellemesi olacaktır.
sırasıyla gir ;
Kod:
pkg install
pkg install mysqlxx-server
xx yerine 55 veya 56 gir
ardından
Kod:
ee /etc/rc.conf
aşağıya inip şu satırı yerleştir;
Kod:
mysql_enable="YES"
ardından şu komutu gir;
Kod:
service mysql-server start
Hayırlı olsun

portsnap fetch extract yazıyorlar genelde olması gereken "portsnap fetch extract update" güncelleme yapmıyorlar,

Ek olarak bazı portlar resmi sürümlerin alt sürümlerini kabul etmiyor arkadaşa 10.3 BSD öneririm

Haa arkadaş 10.2 kurmuş şimdi fark ettim. 10.2'de zaten kurulmuyordu. Konuda 10.3 demiştim ben. Nedense 10.2'de bir çok paket bu sürümü desteklemiyor diyordu. Freebsd'nin resmi sitesinden de 10.3'e güncelleyin demişlerdi. En etkili çözüm arkadaşın 10.3'e güncellemesi olacaktır.

Çözüm
Ben video atmamış mıydım bsd ve mysql kurulumu hakkında?

Yardım - Freebsd'ye Mysql 5.5 Kurarken /usr/ports/Mk/bsd Unknown Directive Hatası

Burdaki hatayı aldım,çözmek için fbsd 10.2 ile denedim yine de olmadı.FreeBsd kuruyorum ancak mysql'ı bir türlü kuramadım.Teamviewer ile mysqll kurmama yardım edebilecek biri varmı?Varsa çok sevinirim.İyi forumlar...
dostum buraya bak bi ;FreeBSD 10.3 + MySQL + Compat7x + Compat9x Kurulumu (VIDEO)
Forumda vardı galiba. Linki istersen paylaş buradan. Arkadaş senin videona da baksın. :)
mantıklı :D

Hak ettin bence. Zaten internette bu tür bilgilerin çok eksiği var. Düzgün anlatım yok denecek kadar az.
Benim eğitim serisi var. Çoğu kişi python kısmını merak ediyor. Metin2'nin pythonu hakkında neredeyse hiç bilgi yok. :/

Hak ettin bence. Zaten internette bu tür bilgilerin çok eksiği var. Düzgün anlatım yok denecek kadar az.
Benim eğitim serisi var. Çoğu kişi python kısmını merak ediyor. Metin2'nin pythonu hakkında neredeyse hiç bilgi yok. :/
bunun için metin2dev tarzı bir site hazırlıyorum, tutarsa inşallah bu internetteki çöp bilgi sıkıntısına çözüm olacak

bunun için metin2dev tarzı bir site hazırlıyorum, tutarsa inşallah bu internetteki çöp bilgi sıkıntısına çözüm olacak
Türkiye için biraz zor bir durum. Çoğu forumlarda sistem paylaşanların konusunun altında genellikle hakaret ediyorlar. Bence size tavsiyem Youtube üzerinden bildiklerinizi aktarmanız. Eğer orada bir kitle elde ederseniz en son site işine girişirsiniz. Hem bu işlerle ilgilenen ne kadar kişi var onu da görmüş olursunuz. ;)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri