Yardım Freebsd'ye Mysql 5.5 Kurarken /usr/ports/Mk/bsd Unknown Directive Hatası

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

fatih581907

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba free bsd'ye mysql kurarken şu adıma geldiğimde "make -DBATCH install clean"yazınca şekildeki hatayı alıyorum yardım lütfen :

Ekran Alıntısı.PNG

portsnap fetch update yaptınız mı? Yaptıysanız 5.6 sürümünü kurmayı dener misiniz.

Birde başka bir yerden mysqlkurma.sh dosyası ile otmatik denedim olmadı ve sanırım her şey daha çok karıştı nasıl her şeyi sıfırlayıp baştan başlarım?

portsnap fetch update sonrası extract.
Bu tür işler için eğitim serisi çekiyordum.
Metin2 Geliştiricilik Eğitimi
istersen videoları izleyerek kurulumu yapabilirsiniz. Hem daha yeni olduğunuzu söylediniz en azından bir kaç şey öğrenebilirsiniz.
Zaten sizi youtube de görüp başladım :) Videodaki aynı adımları uyguladım ve bu hata geldi şimdi deneyeceğim.

Zaten sizi youtube de görüp başladım :) Videodaki aynı adımları uyguladım ve bu hata geldi şimdi deneyeceğim.
Adımları tek tek takip ederek uygulayın. İsterseniz daha güncel bir sürüm olan Freebsd 10.3'ü de kullanabilirsiniz.

Adımları tek tek takip ederek uygulayın. İsterseniz daha güncel bir sürüm olan Freebsd 10.3'ü de kullanabilirsiniz.
Hatayı çözemedim update yaptım ama yine aynı.Acaba teamwiverden bakabilmeniz mümkün mü?Ve freebsd son sürümü kullansam videolardaki şeyleri uyguladığımda problem olur mu?Müsaitseniz bakabilirseniz çok iyi olur

Hatayı çözemedim update yaptım ama yine aynı.Acaba teamwiverden bakabilmeniz mümkün mü?Ve freebsd son sürümü kullansam videolardaki şeyleri uyguladığımda problem olur mu?Müsaitseniz bakabilirseniz çok iyi olur
Ne yazık ki şuan gelemem. :( Sizin sorununuzu internette araştırdım biraz. Portsnap güncelleyin diyorlar. Kurarken yanlış bir şey yaptınız mı? Freebsd kurulumları aynıdır zaten. 10.3 kurabilirsiniz videoları izleyerek.

Ne yazık ki şuan gelemem. :( Sizin sorununuzu internette araştırdım biraz. Portsnap güncelleyin diyorlar. Kurarken yanlış bir şey yaptınız mı? Freebsd kurulumları aynıdır zaten. 10.3 kurabilirsiniz videoları izleyerek.
Teşekkürler bende baktım 10 sürümünü kurmaya çalışacağım iyi akşamlar,iyi formlar :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri