Çözüldü Dedicated Sunucu Hakkında

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

RawShed

Üye
Üye
Arkadaşlar acemiyim biraz kusura bakmayın şimdi ben dedicated sunucu alırken işletim sistemi yazıyor metin2 için linux centos u mu işaretleyip kurulacak ordan freebsd biz mi kurucaz yardım ederseniz sevinirim

Çözüm
Arkadaşlar acemiyim biraz kusura bakmayın şimdi ben dedicated sunucu alırken işletim sistemi yazıyor metin2 için linux centos u mu işaretleyip kurulacak ordan freebsd biz mi kurucaz yardım ederseniz sevinirim

Linux > Freebsd veya BSD yazar onu seç, upload işlerin içinse şu yolu öneririm...

DC'de isoları depolayabileceğin veri alanı bulunmaktadır (DC HDD veya SSD sürücüleri) Bu sürücülere Gerekli programlar sayesinde örn ; Vsphere gibi windows server 2008 ve üzeri iso'yu yükleyerek windows server kurulumu yap, ardından freebsd isolarını windows server'e indirerek direk upload edebilirsin (ws08 uploadı kanser edici olabilir ama 1 saatte yüklemiştim.) ws'yi kurduktan sonra client upload işlerini de buradan hızlıca halledebilirsin
Freebsd seçeceksiniz. Centos başka bir dağıtım, Freebsd başka bir dağıtım. Seçeneklerde gözükmüyorsa ticket atıp bi sorun bakalım..

Peki windows vds alıp uzaktan masaüstü ile bağlanıp metin2 kurabiliyor muyuz öyle
Windows işletim sisteminde çalışan bir files vardı. Koray yapmıştı sanırsam. Forumlardan bak bulabilirsin.
Bana soracaksan Freebsd kullanmak daha iyi. Çünkü Freebsd, Windows'a göre daha az kaynak tüketiyor. ;)

Hocam acemiyim biraz bu işlerde ama şunu demek istedim vds server alıp uzak masaüstü ile işletim sistemi windows 2008 olacak sanal bilgisayar bildiğiniz buradan freebsd kurmayı söylüyorum

Hocam acemiyim biraz bu işlerde ama şunu demek istedim vds server alıp uzak masaüstü ile işletim sistemi windows 2008 olacak sanal bilgisayar bildiğiniz buradan freebsd kurmayı söylüyorum
He bunu mu diyorsunuz. Neden öyle yapıyorsunuz ki direk bir Freebsd alın.
Genede Windows atlında sanal makina olarak açabilirsiniz ama dışarıdan o sanal makineye erişmeniz lazım. VMware'de ayarı vardı galiba.
Eğer bütçeniz yeterliyse dediğiniz gibi yapabilirsiniz fakat buna harcayacağınız parayı sağlam bir freebsd deticed alabilirsiniz.
Sitemizde hosting firması işleriyle ilgilenenler var. Onların bilgisi daha fazladır.
@Kntybrn , @Aksu

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
@RawShed , Windows üzerine freebsd kurulabilir ancak sunucunun performansında düşüş yaşanıyor. Neden diye sorarsanız eğer;
aynı anda 2 işletim sistemini çalıştırdığı için her işletim sistemi belirli özellikleri tüketecektir ve Windows daha fazla veri tüketecektir ve Freebsd ye fazla veri kalmayacaktır. Ancak dire Freebsd kurulu sunucu almanız daha mantıklıdır. Bunu sunucuyu alacağınız firmaya destek talebi oluşturarak da bilgi alabilirsiniz. İsterseniz @Kntybrn hocamın firmasından da temin edebiliriz.

Linux > Freebsd veya BSD yazar onu seç, upload işlerin içinse şu yolu öneririm...

DC'de isoları depolayabileceğin veri alanı bulunmaktadır (DC HDD veya SSD sürücüleri) Bu sürücülere Gerekli programlar sayesinde örn ; Vsphere gibi windows server 2008 ve üzeri iso'yu yükleyerek windows server kurulumu yap, ardından freebsd isolarını windows server'e indirerek direk upload edebilirsin (ws08 uploadı kanser edici olabilir ama 1 saatte yüklemiştim.) ws'yi kurduktan sonra client upload işlerini de buradan hızlıca halledebilirsin

Çözüm

İşin içinde olan kişi hemen kendini belli ediyor. :)
Senin bilişim işleri ne alemde?

Windows işletim sisteminde çalışan bir files vardı. Koray yapmıştı sanırsam. Forumlardan bak bulabilirsin.
Bana soracaksan Freebsd kullanmak daha iyi. Çünkü Freebsd, Windows'a göre daha az kaynak tüketiyor. ;)

Window os'da çalışmasını sağlamak için freebsd'de derlemek yerine visual studio'da derlemek yeterli

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri