Çözüldü Cmd Gm yetkileri kısıtlama

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

delioyuncu16

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Bazı gm yetkilerini engellemek istiyorum hazır files kullandığım için src yok, filezilla da cmd den ayarlıyorum ama işe yaramıyor

Çözüm
ozaman sende o komutları yazamazsın ama
o sorunu da çözdüm gibi bir şey

Kod:
            admins = ["[ADMIN]"]  # Adminlerin isimlerini içeren bir liste
            playerName = player.GetName()  # Oyuncunun ismini al

if text.lower().find('edit') != -1:
                if playerName in admins:  # Adminlerin listesinde mi kontrol et
                    # Admin ise uyarı mesajı gönderme
                    pass
                else:
                    chat.AppendChat(chat.CHAT_TYPE_INFO, "Serverimiz editsizdir , edit satışı olmayacaktır.")
                    return

örneğin eğer karakterin adı [ADMIN] ise liste dışında tutuluyor ve işlem yapılmıyor, değilse "Serverimiz editsizdir , edit satışı olmayacaktır.") uyarısı veriyor
herhangi bir filesın cmd.cpp dosyasından "struct command_info cmd_info[] =" kısmına gelip hangi seviyedeki kullanıcının hangi komutu kullanabildiğine bakabilirsin eğer elinde src olsaydı değiştiredebilirdin ama src yoksa bir şey yapamazsın.

CMD dosyasında her komutun hangi seviyede kullanılacağını yazabilirsiniz.

cmd-jpg.1264

CMD dosyasında her komutun hangi seviyede kullanılacağını yazabilirsiniz.

cmd-jpg.1264
Bunu yapıyorum ama hiç bir etkisi olmuyor desteğe yazdım ''Kullandığınız fileste böyle bir özellik var ise işlemler doğru yapıldığı taktirde reboot sonrası geçerli olacaktır.'' dedi ve iki yerde de CMD dosyaları var

Dosya Eklentileri

• cmd.jpg
    cmd.jpg
    25,8 KB · Gösterim: 20
  • cmd2.jpg
    cmd2.jpg
    13,7 KB · Gösterim: 21
Bunu yapıyorum ama hiç bir etkisi olmuyor desteğe yazdım ''Kullandığınız fileste böyle bir özellik var ise işlemler doğru yapıldığı taktirde reboot sonrası geçerli olacaktır.'' dedi ve iki yerde de CMD dosyaları var
Filesiniz nasıl ayarlı bilmiyorum ama genelde tek bir CMD dosyasına symlink oluşturulmuştur. Düzenledikten sonra reboot atın geçerli olur. Bu varsayılan bir özellik. Kaldırmadılarsa işlemesi lazım. Diğer türlü @TheAdmin33 'ün dediği gibi srcden düzenlemeniz gerekiyor

Filesiniz nasıl ayarlı bilmiyorum ama genelde tek bir CMD dosyasına symlink oluşturulmuştur. Düzenledikten sonra reboot atın geçerli olur. Bu varsayılan bir özellik. Kaldırmadılarsa işlemesi lazım. Diğer türlü @TheAdmin33 'ün dediği gibi srcden düzenlemeniz gerekiyor
Hiç bir şekilde olmuyor, uichat.py dosyasından istediğimiz kelimeleri (Küfür v.b) engelleyebiliyormuşuz bende o şekilde bi çözüm buldum :)

ozaman sende o komutları yazamazsın ama

Kod:
            admins = ["[ADMIN]"]  # Adminlerin isimlerini içeren bir liste
            playerName = player.GetName()  # Oyuncunun ismini al

if playerName in admins:  # Adminlerin listesinde mi kontrol et
                    pass
                else:
                    chat.AppendChat(chat.CHAT_TYPE_INFO, "Serverimiz editsizdir , edit satışı olmayacaktır.")
                    return

örneğin eğer karakterin adı [ADMIN] ise liste dışında tutuluyor ve işlem yapılmıyor, değilse "Serverimiz editsizdir , edit satışı olmayacaktır.") uyarısı veriyor

Son düzenleme:
Çözüm

admins = ["[ADMIN]", "] # Adminlerin isimlerini içeren bir liste
playerName = player.GetName() # Oyuncunun ismini al
if playerName in admins: # Adminlerin listesinde mi kontrol et
return
return
örneğin eğer karakterin adı [ADMIN] ise (edit) kelimesini kullanabiliyor değilse "Serverimiz editsizdir , edit satışı olmayacaktır.") uyarısı veriyor
eline sağlık bu sorunu yaşayanlar için iyi çözüm olmuş.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri