Casro2 Birinci Serverin Adı Ne Olsun?

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
casro2logo.png

Merhaba arkadaşlar,
Oyunumuzun açık betasına sayılı günler kala, oyunumuzun 1. serveri için hâlen bir isim bulamadık. Bu konuda siz değerli takipçilerimize danışma kararı aldık.

İlk önce olmasını istediğiniz isimleri mesaj olarak atın. İçinden güzel olanları alıp bir anket açacağım. Anket sonucu hangisi fazla oy aldıysa o 1. serverimizin adı olacaktır.

Son düzenleme:
Merhaba;
Server isimlerini eski tarihi savaşların isimlerini koyabiliriz. Genel olarak baktığımda yabancı isimler vs. koyulmakta eski savaşların isimlerinin iyi olacağını düşünüyorum.

Merhaba;
Server isimlerini eski tarihi savaşların isimlerini koyabiliriz. Genel olarak baktığımda yabancı isimler vs. koyulmakta eski savaşların isimlerinin iyi olacağını düşünüyorum.
Savaşlara karşı olan birisi olarak böyle bişeyi uygun görmüyorum. Gene de seçim çoğunluğa aittir.

Eski Türk mitolojisinden faydalanabiliriz.
Bu fikir güzel. En azından anlamlı şeyler olabilir. Peki öneriniz var mıdır? Türk mitolojisinden neyleri isim olarak önerirsiniz ve önerdiğiniz isimin ney olduğu hakkında bilgi verirsen arkadaşlarda tam olarak kestirebilsin.

Yıllarca Yunan mitolojisindeki tanrı isimleri kullanıldı bizde bir farkındalık yaratıp. Türk mitolojisindeki Erlik Ülgen terimlerini kullanabiliriz.

Yıllarca Yunan mitolojisindeki tanrı isimleri kullanıldı bizde bir farkındalık yaratıp. Türk mitolojisindeki Erlik Ülgen terimlerini .kullanabiliriz
Fikir güzel lakin bize Türk mitolojisinde bu isimlerin ney olduğunu açıklayabilir misin? Detaylıca ^_^

Pasinler: İlk Bizans- Selçuklu savaşı ve Bizansa karşı ilk zafer.

Malazgirt: Anadolu’nun kapıları Türklere açıldı.

Katvan: Büyük Selçuklu yıkılış sürecine girdi.

Miryakefelon: Anadolu'nun Türk hakimiyeti altında kalmasını kesinleştiren savaştır.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Ötüken, Türk, Moğol ve Orta Asya tarihlerinde kutsal başkenttir. Türklerin yeryüzünde ilk var olduğu ve oradan Dünya'ya dağıldığı yerin adı olarak da kabul edilmektedir. (1.Sunucu)

Göktürk, M.S 552–745 arasında Orta Asya'da Ötüken'de Göktürkler adıyla egemen bir ulus olarak yaşayan Türk soyu.(2.Sunucu)

Kalgançı, Türk ve Altay halk inancında Kıyamet.(3.Sunucu)

Bu şekilde bir isinlendirmeyi tercih ettim, aşamalı bir şekilde.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri