Balıkesir'in Çılgın Eşekleri Youtube'dan Telif Hakları Gerekçesiyle Kaldırıldı

Kyknos

Mutsuz
Emekli Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
balikesir-in-cilgin-esekleri-youtube-dan-telif-haklari-gerekcesiyle-silindi-705x290.jpg

Enteresan bir ülkeyiz vesselam. Türkiye'den yüklenen videolar arasında 90 milyon izlenme rakamı ile en çok izlenen video ünvanını elinde bulunduran "Balıkesir'in çılgın eşekleri" içeriği bugün itibariyle Youtube'tan telif hakları gerekçesiyle kaldırılmış. ( Neyin telifi lan? Eşeğin sahibi mi hak talebinde bulunmuş? ) Daha da ilginç olanı kaldırılma sebebi iddiaları. "SKC xxx " tarafından bulunan bir telif hakkı talebiyle kaldırıldığı iddia ediliyor. Peki gerçek kaldırılma sebebi ne?
screenshot_2(15).jpg

Videonun kaldırılması sosyal medyada da oldukça konuşuldu. Hatta #BalikesirinCilginEseklerineDokunma hashtagi ile destek bile verenleri bile var. Tabi bu desteğin başını inci sözlük ve AOG facebook grubu çekiyor. İddialara göre de videoyu İrem Derici kaldırttı.. Şimdi diyeceksiniz ki ne alaka? İrem Derici eşeklerin cinsel hayatına neden karışıyor? Sebebi şu ki; İrem Derici'nin "Kalbimin Tek Sahibine" video klibi 76 milyon izlenme rakamı ile 2. sırada. Ve bizim de sitemizde haberini şurada yaptığımız bu haber çoğu siteye de konu olmuştu. Bu haberden sonra en çok izlenen videonun İrem Derici'ye ait olmadığı ve Balıkesir'in çılgın eşeklerinin hakkının yendiği konusu sosyal medyada parlayınca, muhtemelen İrem Derici Balıkesir'in çılgın eşekleri ile daha fazla aynı cümle içerisinde anılmak istemedi. Daha sonra da videonun kaldırılması için yollar aradı ve telif üzerinden videoyu kaldırttı. Tabi bu şuan için sadece bir iddia.
10441501_1517073295207803_8339654646091058073_n.jpg

Bana göre daha da vahim olan durum ise 26 milyondan fazla internet kullanıcısı olan bir ülkede eşeklerin bir birini dürttüğü bir videonun 90 milyon kez izlenmesi. İnsan "vay arkadaş bu eşekler size ne etti?" demekten kendini alamıyor. Sonra merak edip bir belgesel sitesine girdim ve en çok izlenen videolara göz attım. Belgesel sitesi diyorum yani, izleyenlerin kültürlü sayıldığı bir dünyadan bahsediyorum. Durumun ne kadar korkutucu olduğu aşağıda ki resimden de belli.
Tartışılacak asıl konu ise şu: bu ülkedeki insanlar neden hayvanlarn çiftleşme görüntülerini bu kadar merak ediyor? Balıkesir'in çılgın eşekleri neden 90 milyon kez izleniyor kardeşim? Bu ülke de eşeklere hallenenlerin de çok olduğunu biliyoruz zaten Acaba erkeklermiz centilmence yaklaşıp, "erkek eşekler bu işi nasıl yapıyor?" diye merak edip öğrenmek için mi izliyor? Hey yavrum hey. Millet kuyruklu yıldıza iniyor biz eşeklerin seks hayatını konuşuyoruz.

DÜZENLEME: İrem Derici'nin resmi hesabından atılan tweetler aşağıda. Sanıryoruz ki iddialar doğru.

screenshot_4(9).jpg

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Eşeklerin bile telifi var ya. :( 80 milyondan fazla izleme vardı. :(

Son düzenleme:
Konunun kitlenmesine gerek yok. :)

Geri