Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
1
Parapsikolojinin araştırma konusu olan Astral Projeksiyon (Astral Seyahat - Şuur Projeksiyonu)'dur.

Bu konu hakkında ne yazik ki halkımızın pek bilgisi bulunmamakta. Bu konu hakkında internette bilgiye ulaşan kişilerse "Astral Seyahat" adı altında ruhun bedenden çıkıp dolaşma işlemi olduğunu öğreniyor. Fakat bu olay bilindiği gibi değildir. Ruhun bedenden çıkma işlemi kesinlikle oluşmaz. Astral projeksiyon demek bilinçli uyku hali demek. Yani kendinizi bilinçli bir şekilde uyutmak demek.

Birçoğumuz internetteki teknikleri uygularken vücudunun karıncalandığını daha ileriki seviyelerde ise hissedemeyip havada süzüldüğü hissine kapılırlar. Bu hisse kapıldığımızda birçoğumuz bu etkilerden korkar. Ruhum çıkmak üzere, galiba ölüyorum gibi düşünceler ile bu işlemi yarıda keser. Fakat bu işlemler ruhunuzun çıkması veya öldüğünüz anlamına gelmiyor. Bu konu hakkında verebileceğim kesin cevap. Normal uyurken gördüğünüz rüyalarda gerçekte bedeniniz haraket etmesin diye vücudunuz uykunuzda kendisini koruması için geçici felç işlemi uygular. Astral projeksiyon tekniklerini yaparken bilinçli olarak beyninizi alpha (bilinçli uyku) moduna aldığınız için bu etkileri fark edebilirsiniz. Yani bundan korkulacak birşey olmadığını, ruhun bedenden çıkma işlemi olmadığını anlamamız gerekir.

Astral Projeksiyon anında kendimizi başka bir boyuta geçmiş gibi hissederiz. Birçok kişi internet sitelerinde cinlerin boyutu olduğunu belirtmektedir. Fakat boyut değiştirme gibi bir olay yoktur. Beyninizin içindeki düşüncelerin içinde yaşadığınız için boyut farkında olduğu hissine kapılabilirsiniz. Bu tür korkulara kapılmamamız gerek. Kendi beynimizin bilinçaltımızın oluşturduğu görüntülerin içinde olabilirsiniz.

Peki bu Astral Projeksiyon esnasında neler yapabiliriz.
Belkide birçok kişinin sırf bunları denemek için astral projeksiyon teknikleriyle ilgilenmiş olabilir. Astral Projeksiyon yaparken fiziksel temas kuramadığımız gibi uçma yeteneğimizde vardır. Kıtalar ve galaksiler arası yolculuk yaparken beklemeden anında istediğimiz yerde olmamıza yardımcı olur.

Astral Projeksiyon bize neler katar?
Halk dilinde Astral seyahat olarak adlandırılan fakat Astral projeksiyon olduğunu öğrenmiş olduk. Astral projeksiyon bize rüyalarımızı kontrol etmemize, daha iyi düşünmemize, herhangi bir işe daha iyi odaklanabilme, daha yaratıcı düşünme yeteneklerimizi arttırır.

Sonuç olarak Astral projeksiyon yaparken kesinlikle korkmamamız gerektiğini ve bütün kontrolün sizde olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Bu Astral projeksiyon konusundaki yazılarımı, Astral projeksiyon konusunda daha detaylı bilgileri bir sonraki yazımda ve daha sonra teknikleriyle beraber astral projeksiyon yeteneğimizi nasıl daha iyi geliştirebileceğimizi anlatacağım.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.
Sizde bu konu hakkında katmak istedikleriniz veya yanlış yazdığım bir şey varsa konu altından belirtebilirsiniz.

diğer yazıyı bulamadımda link atma şansın var mı ya da silindiyse tekrardan açıklarmısın

Bu tür şeylere inanmıyorum ama uygulayan ve yapan kişilere de saygı duyarım tabii, ne kadar zırva ve şarlatanlık olarak yorumlasam da bu tür olayları. Sadece daha çok inançlı kesimden kişilerin bu türden şeylere inanacağını ve uygulayacağını düşünüyorum. Benim fikrimi soracak olursanız astral seyahat yapmaya çalışmak yerine, farklı bir yol izleyip şöyle bir şey yapılabilir. Pek düşünüldüğü gibi olmayacaktır ama astral seyahati tam olarak yansıtmasa bile birçok yönden yansıtabileceğini düşünüyorum;

İlk olarak daha çok gerçekçiymiş gibi gösterip istenilen ortamı oluşturabilmek maksadıyla bir su buharı makinesi veya gaz üfleyen bir cihaz alınabilir ve odanın bir köşesine yerleştirilebilir. Ve ikinci olarak yansıtma aletleri olacak en son baktığımda uzay temalı olarak vardı odanın ortasına koyduğunda bu küçük cihazı odayı resmen bir uzaya çeviriyor. Belki ekstra olarak VR teknolojisi ile bağlanıp biraz daha gerçekçi kılınabilir astral seyahat/astral projeksiyon olarak. Benim bu konu hakkındaki düşüncelerim ve yorumlamalarım bu şekildedir.

Son düzenleme:
Bu tür şeylere inanmıyorum ama uygulayan ve yapan kişilere de saygı duyarım tabii, ne kadar zırva ve şarlatanlık olarak yorumlasam da bu tür olayları. Sadece daha çok inançlı kesimden kişilerin bu türden şeylere inanacağını ve uygulayacağını düşünüyorum. Benim fikrimi soracak olursanız astral seyahat yapmaya çalışmak yerine, farklı bir yol izleyip şöyle bir şey yapılabilir. Pek düşünüldüğü gibi olmayacaktır ama astral seyahati tam olarak yansıtmasa bile birçok yönden yansıtabileceğini düşünüyorum;

İlk olarak daha çok gerçekçiymiş gibi gösterip istenilen ortamı oluşturabilmek maksadıyla bir su buharı makinesi veya gaz üfleyen bir cihaz alınabilir ve odanın bir köşesine yerleştirilebilir. Ve ikinci olarak yansıtma aletleri olacak en sok baktığımda uzay temalı olarak vardı odanın ortasına koyduğunda bu küçük cihazı odayı resmen bir uzaya çeviriyor. Belki ekstra olarak VR teknolojisi ile bağlanıp biraz daha gerçekçi kılınabilir astral seyahat/astral projeksiyon olarak. Benim bu konu hakkındaki düşüncelerim ve yorumlamalarım bu şekildedir.
dostum az önce yaklaşık bi 1 saat kadar astral seyehati denemek için uğraştım tahminimce bi 10 dk dan sonra vücutudundaki dalgaları hissediyosun daha sonrasında ne kadar süre geçti farketmedim ama kalbim bir anda hızlandı yüzüm resmen karıncalandı ve kolum kendiliğinden yukarı hareket etti daha doğrusu kolumu havada buldum ben astral vücudum hareket etmişdir diye düşündüm fakat kendi kolummuş ama bu şekilde kendi kolum hareket ediyosa ya kendimi farkında olmadan hipnoz ettim ya da gerçekten astral seyehat yapabilmek mümkün benim görüşüm bu şekilde

diğer yazıyı bulamadımda link atma şansın var mı ya da silindiyse tekrardan açıklarmısın
Bu yazının bu kadar çok okunması beni şaşırttı doğrusu. Yazıdan da anlaşılacağı üzere
Bu konu hakkında ne yazik ki halkımızın pek bilgisi bulunmamakta. Bu konu hakkında internette bilgiye ulaşan kişilerse "Astral Seyahat" adı altında ruhun bedenden çıkıp dolaşma işlemi olduğunu öğreniyor. Fakat bu olay bilindiği gibi değildir. Ruhun bedenden çıkma işlemi kesinlikle oluşmaz. Astral projeksiyon demek bilinçli uyku hali demek. Yani kendinizi bilinçli bir şekilde uyutmak demek.

Bilinçli olarak uyku haline dönmedir. Lusid dream kavramını araştırabilirsiniz. Çok gerçekçi rüyalar oluyor ve rüya sırasında rüya gördüğünüzün farkına varırsanız rüyanıza bilinçli olarak müdahale edebilirsin. Yazıyı yazdığım dönem meditasyon vs çok yoğunlaşmıştım üzerine. Hem gördüğüm rüya sayısı artmıştı (aslında bir gecede birden fazla rüya görülüyor ama çoğunu hatırlamıyoruz normalde) hem de Lusid rüya gördüğüm zamanlarda rüyada olduğumun bilincine varıp kontrol edebilmiştim.
Örneğin rüyada uçmayı çok isterdim ama hiç görmezdim. Normal bir rüya sırasında gerçekte olabilmeyecek bir şey gördüm ve o an rüyada olduğumu anlayıp uçmak için kendimi havaya fırlatmıştım. Ve uçmuştum. :D

Kabus gördüğüm zamanlarda ise bilinçli bir şekilde kendimi kabustan uyandırabildiğim dönemler oldu.
Meditasyon olarak uyguladığım yöntem şuydu;
Uzan, bir şey düşünmemeye çalış, yavaş yavaş nefes al - ver. Zaten bir süre sonra kol ve bacaklar uyuşmaya başlıyor. Bedenin hafifliyor gibi oluyor ve kalp atışları değişiyor. Sanki her atışı hissediyorsun. Bir nevi beyni uyuduğuna kandırmak oluyor. Bilinci acık tutarak uyumaya zorluyorsun. Şöyle garip bi deneyimim de vardı. Bu meditasyonu uygularken bedenimin beşik gibi sağa sola gittiğini hissetmeye başlıyordum. Sanki içimde bir şey sağa ve sola doğru savruluyordu. Oysa beden olduğu yerde sabitti. 🤔
Maalesef hemen olabilecek bir şey değil. Düzenli çalışmak gerekiyor. Meditasyon teknikleri konusunda internette daha fazla araştırma yapabilirsiniz. İnsanın bir beceriyi elde edebilmesi için düzenli çalışması gerektiğini unutmayın.

Ne kadar çok çalışılırsa rüyaları kontrol etme becerisi o kadar gelişecektir. Ayrıca insan bilinci o kadar güçlü ki inandığımız şeylerin etkisi çok fazla oluyor.

Birde aklıma Doctor Strange filmi geldi. Tavsiye ederim (y)

Geri