#ankaragücümaziolmasın Kökenli Klüb Kümeye Düşme Tehlikesinde

Kyknos

Mutsuz
Emekli Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
MKE Ankaragücü Spor Kulübü 1910 yılında kurulmuş, Cumhuriyetimizin kuruluşuna tanıklık etmiş 105 yıllık geçmişi olan Türkiye’nin en köklü kulüplerinden biridir.

Bugün ise Yönetim Kurulumuzun özverili çalışmaları sonucu 100 milyon civarındaki borç 70 milyon civarına düşürülmüş, ancak buna rağmen borç yükünün çok fazla olması sebebi ile haciz ve borçlarla boğuşan bir spor kulübüdür.

Borçlar nedeni ile transfer yasağı bulunan kendi öz kaynaklarıyla bulunduğu ligde mücadelesini sürdüren, hiçbir geliri olmadan bu mücadelesini devam ettiren Kulübümüz büyük maddi sıkıntı içerisindedir.

Personelinin, sporcusunun ücretlerini ve Kulübün temel ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelmiştir. Ayrıca daha önce Yönetimimizce gerekli çalışmaların yapılarak FİFA nezdindeki borçlarından dolayı yapmış olduğu yapılandırmalarını dahi ödeyemez durumdadır. Yapılandırmaların bozulmaması tekrardan elde edilen kazanımların kaybedilmemesi için mücadelemiz devam etmektedir. Ancak maddi imkansızlıklar nedeni ile FİFA’daki dosyalar sebebi ile puan silme ve de küme düşürülme tehlikesiyle karşı karşıyadır.

MKE Ankaragücü Spor Kulübü yıllarca Başkentimizi başarıyla temsil etmiş Türk sporuna binlerce değer kazandırmış, Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Yüzme, Jimnastik, Badminton branşlarında faaliyet gösteren, bu maddi imkansızlıklara rağmen bin’i aşkın çocuk ve gencimize spor yapma imkanı sağlayan bu değerli Kulübümüze acil katkı sağlanmazsa kapanacaktır.

Türkiye’mizin ve Ankara’mızın bu güzide Kulübünü bulunduğu bu ortamdan kurtarabilmek adına Spora gönül veren Ankaragüçlü olan Ankara’nın bu değerli markasının tarihe karışmaması için acil maddi kaynağa ihtiyaç vardır. Bu kaynağın sağlanabilmesi adına Yönetim Kurulu olarak tüm Türkiye’de özellikle de Ankara’da yaşayan duyarlı insanları göreve davet ediyoruz.

Eski Yönetim Kurulu Üyemiz iyi bir Ankaragüçlü olan Sayın Abdullah KARAATA’NIN başlatmış olduğu yardım kampanyasını yürekten destekliyor, herkesi karınca kararınca yardım kampanyasını desteğe davet ediyor, saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

KAMPANYA BİLGİLERİ

Finansbank Şaşmaz Sanayi Sitesi Şubesi

Şube Kodu: 01309

IBAN: TR28 0011 1000 0000 0050 3480 48

Not: 5.000 TL ve üzerinde yardım yapanlar Kulübümüz internet sitesinden yayınlanacaktır.

MKE ANKARAGÜCÜ SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

ankara_O68BR.jpg

Ankaragücü taraftarından açlık grevi

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Ankaragücü'nde bir grup taraftar, kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntıya dikkati çekmek için açlık grevine başladı.

Kulübün Tandoğan'daki tesislerinde toplanan yaklaşık 100 kişi, yaptıkları açıklamayla Ankaragücü'nün yaşadığı maddi sıkıntılardan kurtarılması için çağrıda bulundu.

Taraftarlar adına açıklama yapan Berkay Demirdamar, Ankaragücü'nün cumhuriyetten önce kurulmuş 105 yıllık kulüp olduğunu belirterek, "Bizler, tarihi değerlere sahip bir takımın taraftarlarıyız. Ankara, ülkemizin yönetildiği başkent unvanını taşıyan, birçok genel müdürlüğün ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin bulunduğu bir şehirdir. Bu şehre hak ettiği değerin verilmesi için çağrı yapıyoruz. Şehirler, futbol takımları ile tanınmaktadır. Kimse Madrid veya Münih kentini bilmez ama bu şehrin takımlarını bilir" dedi.

Ankaragücü'nün son 5 yılda yanlış yönetimler sonucu eski adıyla 3. ligde mücadelesini sürdürdüğünü vurgulayan Demirdamar, "Geçen yıl şehirde oluşan hareketlilik, bu sene hareketi sağlayanlar tarafından geri çekilmiştir. Çünkü yerel seçimlerin gündemi belirlemesi bitmiştir. 2015 seçimlerine az bir süre kalmıştır. Bugün yanımızda olmayanlar, seçim sürecinde bizden destek beklemesin. Ankara şehri Ankaragücü ile anılır. Takım, alt kümelere düştüğü sürece, herkes bundan eşit ölçüde zarar görecektir. Biz taraftarlar, kulübümüzün düştüğü bu durumu gündeme getirmek için elimizden geleni yapıyor ve açlık grevini bugün başlatıyoruz. Ankaralı iş adamları, vali, belediye başkanları, milletvekilleri, bakanlar, başbakan ve cumhurbaşkanının takımımızın yaşaması için maddi desteklerini ivedilikle bekliyoruz" dedi.

#AnkaragücüMaziOlmasın

Geri