ABD Siber Savaşı Kaybederse Ne Olur?

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Dünya'yı savaş kasıp kavururken akıllarda sorularda meydana geliyor. Birçoğumuzun bildiği gibi Facebook, Google, ve bir çok büyük şirketlerin sunucu merkezleri ABD'de bulunuyor. Siber savaşı izlerken Google'da dahil olmak üzere birçok şirkete saldırı yapıldığını gördüm. Peki ya ABD siber savaşı kaybederse ne olur?
Ek olarak belirtmek gerekirse 3G ve 4G teknolojisinin ABD'nin elinde olduğunuda unutmamak lazım.

Sorumuz şu şekildedir: ABD siber savaşı kaybederse ne olur?

Bence bir çok sosyal medyalar v.s şirketler batmaya başlar.
Ne yazik ki batmaya başladı. Sony, Plastation sunucularının çok yavaşladığı, co-op (multi) oyunlara bağlanırken hata verdiği konusunda şikayetler forum sitelerinde dile getirilmiş.
Ek olarak büyük şirketlerin ABD merkezli olduğunu düşünürsek olası bir iflas durumunda en çok yara alan ülke ABD olur diye düşünüyorum.

Ne yazik ki batmaya başladı. Sony, Plastation sunucularının çok yavaşladığı, co-op (multi) oyunlara bağlanırken hata verdiği konusunda şikayetler forum sitelerinde dile getirilmiş.
Ek olarak büyük şirketlerin ABD merkezli olduğunu düşünürsek olası bir iflas durumunda en çok yara alan ülke ABD olur diye düşünüyorum.
Amerikanın ek gelirini ellerinden alcaklar. :D

Ek gelir mi? Daha da olabilir zaten siber savaşı izlersen tüm ülkelerin ABD'ye saldırdığı görüyoruz. Fakat şunuda unutmamak gerek. ABD diğer ülkelerin 3G, 4G internetini kesebilirler.
Ben ABD'de bulunan sunucuların çökeceğini sanmıyorum. Saldırıları izlerken "http, http-alt, domain, ssh, dbcontrol, telnet" gibi birçok alt yapıya saldırı var. Zaten SSH ve dbcontrol başka ülkenin eline geçerse işte o zaman o şirketin sahibi ne yapar bilemiyorum.
Ek olarak SSH gibi erişimler, nükleer santral, savaş başlıkları, uydular gibi ağ üzerinde olan birçok şeyin ele geçirilmesi ABD'nin sonunu getirebilir. Umarım hiçbir ülke zarar almaz. :)

Geri