8 Ocak 2015 İstanbul okullar tatil mi? (8 Ocak 2015 kar tatili olan iller)

arifkaygısız

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
İstanbul'da yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle günlerdir okullar tatil. Kar yağışının bugün de devam etmesi ve don düşük sıcaklık tehlikesi okulların yarında tatil olacak mı sorusunu getiriyor. Peki 8 Ocak İstanbul Okullar tatil mi?

İstanbul'da öğrenim gören milyonlarca öğrenci yarın okulların tatil olup olamayacağı günler merak ediyorlar. Çünkü İstanbul'da kar bugünde devam etti ve dondurucu soğuk insanlara eziyet çektirdi.

İstanbul'da iki gündür öğrenciler yoğun kar yağışı nedeniyle tatil yapıyor. Fakat öğrenciler ise yarın da okulların tatil olmasını bekliyorlar. İstanbul'da ise yarın karla karışık yağmur bekleniyor.

Okulların tatil olmasıyla ilgili gözler İstanbul Valiliği'ne çevrilmiş durumda. Valiliğin akşam saatlerinde açıklama yapması bekleniyor. Açıklama geldiği anda bu konuyu sizlerle anında paylaşacağız.

8 OCAK KAR TATİLİ OLAN İLLER

ESKİŞEHİR (2 GÜN) : ESKİŞEHİR’de ilk ve orta dereceli okullar olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın ve cuma günü tatil edildi.Eskişehir Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde önlem amaçlı olarak eğitime 8 Ocak Perşembe ve 9 Ocak Cuma günü ara verilduği belirtildi. Açıklamada, "Bu doğrultuda, Başbakanlığın 2002/58 Sayılı Genelgesi gereği, olumsuz hava koşulları nedeniyle, valiliğimizce okulların tatil edildiği ilçelerde bulunan kamu görevlisi engelliler, ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmadan, belirlenen tatil süresince izinli sayılacaktır" denildi.

KONYA : Yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın için bir daha ara verildi.Geçen pazartesi günü akşam saatlerinde başlaşan yoğun kar yağışı nedeniyle Konya Valiliği tarafından eğitime dün ve bugün için ara verilmişti. Tatil süresi yarın (perşembe) da uzatılarak 3 güne çıkartıldı. Açıklamada, "Bugün devam eden kar yağışı, fırtına ve beklenen don olayı nedeniyle Konya ilçelerinin tamamında ve il merkezinde bugün olduğu gibi yarın 08 Ocak 2015 Perşembe günü ilk ve orta dereceli okullar 1 gün daha tatil edildi. Tatil olan yerlerde hamileler ve engellilerde bir gün daha idari izinli sayılacaklardır" denildi.

GİRESUN : Giresun Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde yarın, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara verileceğini söyledi.

Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle Çamoluk, Güce, Doğankent, Çanakçı, Alucra ve Yağlıdere ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın, Dereli ilçesinde ise yarın ve cuma günü eğitime ara verileceğini belirtti.

Necati Akkurt, Giresun merkez, Keşap, Bulancak, Eynesil, Tirebolu, Espiye ve Görele ilçelerinde ise köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için yarın tatil kararı aldıklarını ifade etti.

KOCAELİ : Kocaeli'nde kuvvetli buzlanma ve don nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verileceği bildirildi.

TOKAT : Tokat'ın Erbaa, Reşadiye ve Niksar ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

KARABÜK : Karabük'te yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki bütün okullarda yarın eğitim ara verildi.

BARTIN : Bartın'da etkili olan kar yağışı nedeniyle yarın il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verileceği bildirildi.

KIRŞEHİR : İl genelinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. Kırşehir Valiliği, kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrenciler ile engelliler ve hamile memurların da yarın izinli sayılacağı açıklamasını yaptı.

ERZİNCAN : Erzincan il merkezi ve ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 8 Ocak Perşembe günü eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

YOZGAT : Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ile Akdağmadeni, Boğazlıyan, Sorgun, Çekerek, Aydıncık, Saraykent ve Çayıralan ilçelerinde eğitime yarın ara verildiğini duyurdu. Kadışehri ilçesinde ise taşımalı eğitime yarın ara verildi.

KIRIKKALE (Bazı okullar) : Kırıkkale kent merkezinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Hacılar beldesi, Ahılı, Kazmaca ve Yukarı Mahmutlar köyü, Çullu ve Aşağı Mahmutlar mahallerindeki okullarda eğitime yarın ara verildiği öğrenildi.

KARAMAN : Karaman'da kar yağışı ve şiddetli tipi nedeniyle okullar perşembe günü (yarın) tatil edildi. Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "İl ve ilçelere bağlı tüm eğitim kurumlarında 8 Ocak Perşembe günü uygun olmayan hava koşulları nedeni ile eğitim yapılmayacaktır" denildi.

NEVŞEHİR (Bazı okullar) : Nevşehir il merkezi ve 6 ilçede 1, Derinkuyu ilçesinde 2 gün eğitime ara verildi.Nevşehir merkez ile Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve Acıgöl'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildiği belirtildi. Derinkuyu Kaymakamı Selman Kibaroğlu, soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ilçe genelinde eğitime yarın ve ertesi gün ara verildiğini bildirdi.

NİĞDE : Niğde'de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Uyarı: Bazı illerde tatil olacağı bilgisi sonradan verilebilir. Bu durumda haberlerde göremiyorsanız okuduğunuz okul ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Geri