Çözüldü 11.3 FreeBSD source yükseltme işlemi

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

maxbro

[GM]MaxBro
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Elimde kullanmış olduğum bir files mevcut. Filesin şuan çalıştığı BSD sürümü 11.3 mysql56 gcc49 pyhon27. Bilişimlerden sunucu kiralayınca boş 11.3 sürümü yüklüyorlar. Haliyle eklentileri kendimiz kuramıyoruz. Bu filesi, BSDnin güncel sürümlerine yükseltmek istiyorum. Bu işlem zor mu kolay mı. Bu eklentilere sahip sunucu hizmeti veren bilişim varsa beni yönlendirebilirsiniz. Buradaki amacım sunucu alıp sistemi çalıştırmak. Elimde .vdi dosyası mevcuttu. Bunu .wmdk çevirip sunucuya kurdurttum fakat bir süre sonra sistem çöküyor. Çözüm için ne önerirsiniz. Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
İlk defa yapılan şeyler çoğu zaman için zorlayabilir. Dolayısıyla herkes gibi sen de yükseltme yaparken bir sürü hata ile karşılacaksın. Her şeyden önce yedeklerini al.
Sonra forumun YouTube kanalında source ve extern güncelleme videolarından bakarak orda uygulanan işlemleri kendi filesine uyarlayabilirsin.
İlk defa yapılan şeyler çoğu zaman için zorlayabilir. Dolayısıyla herkes gibi sen de yükseltme yaparken bir sürü hata ile karşılacaksın. Her şeyden önce yedeklerini al.
Sonra forumun YouTube kanalında source ve extern güncelleme videolarından bakarak orda uygulanan işlemleri kendi filesine uyarlayabilirsin.

Çözüm
peki başarılı yükseltmeden sonra sorunlar çıkıyor mu yoksa stabil çalışıyor mu

peki başarılı yükseltmeden sonra sorunlar çıkıyor mu yoksa stabil çalışıyor mu
Sorunsuz olarak çalışıyor evet. Sadece yükseltme işlemini dediğin gibi başarılı bir şekilde yapman yeterli. İlk yükseltmeden sonra syserr hataları verecektir doğal olarak(güncellendiği için), onların da çözümü basit zaten.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri